Проєкт Алеї Слави у Лимані: invest.krliman.gov.ua
У Лиманській ОТГ міська влада планує у ході реконструкції площі Незалежності встановити пам'ятник загиблим українським військовослужбовцям.
Таке рішення було прийнято без обговорення проєкту з родинами полеглих захисників, а сам пам’ятник дуже нагадує монумент воїнам інтернаціаналістам у Донецьку, встановлений у 1996 році. Про це ІА «Вчасно» повідомила сестра загиблого бійця АТО з Лиманщини, активістка Галина Бражник.
«Ми побачили в системі ProZorro, що проводиться тендер на реконструкцію площі Незалежності і знайшли, що цей пам’ятник разом з іншими має утворити Алею Слави. Жодна родина загиблих військових до цього пам’ятник не бачила, не було жодних обговорень. Ми вирішили відправити до міської влади запит, щоб усе з’ясувати», — розповідає Галина Бражник.
ЧИТАЙТЕ: На Донбасі «улюблений» підрядник влади підозрюєтсья у підробці документів
Завдяки запиту виявилося, що проєкт пам’ятника, як і всієї лиманської площі, був розроблений ще у 2017 році київським ТОВ «Проєктна компанія «Аркон». Цього літа у ході розслідування правоохоронців з’ясувалося, що фірма виконувала роботи з проєктування ряду інфраструктурних об’єктів у містах Донеччини та Луганщини, офіційно здійснювала свою діяльність без працевлаштування архітектора та з використанням чужих документів.
У додаток до одіозного проєктувальника, процес прийняття проєкту пам’ятного знаку, за словами Галини Бражник, проходив із порушеннями необхідних процедур: «У влади існує положення про встановлення пам’ятників, згідно з яким має бути конкурс проєктів, далі конкретне обговорення громадськістю, засідання комісії та рішення виконкому. Виконано це не було, тому цього пам’ятника просто не має бути. І взагалі він обговорювався як пам’ятник афганцям: тобто його вирішили зробити, щоб ми заткнулися».
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині фірма з оточення нардепа Требушкіна займеться будівництвом площі за 35 млн грн
Крім того, за реконструкцію площі та монтаж знаку, за результатами проведеного владою тендеру, відповідатиме ПП «ДОНБАСС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» з оточення народного депутата Руслана Требушкіна. За всі роботи фірма отримає близько 35 мільйонів гривень.
При цьому у патріотичної громадськості Лиманщини є власний проєкт Алеї Слави та монументів, які мають бути там встановлені. Опір у її створенні чинить влада ОТГ.
«Офіційно наша спілка воїнів АТО подала всі необхідні документи 8 червня 2018 року, пройшли слухання, але земля так і не виділяється», — зазначає Галина Бражник.
За словами жінки, це питання вона просто так не залишить і не допустить встановлення такого варіанту пам’ятного знаку загиблим захисникам України. Галина Бражник уже зустрічалася з Президентом України Володимиром Зеленським щодо виділення землі для їхнього проєкту Алеї Слави. Також розібратися у ситуації жінці пообіцяв глава Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.