Виконавцем робіт із проектування ряду об’єктів у Донецькій та Луганській областях була фірма, яка офіційно працювала без архітектора / фото: http://skepter.com.ua
Київське ТОВ «Проектна компанія «Аркон», яке виконувало роботи з проєктування ряду інфраструктурних об’єктів у містах Донеччини та Луганщини, офіційно здійснювала свою діяльність без працевлаштування архітектора та з використанням чужих документів, повідомляє ІА «Вчасно».
Згідно з матеріалами судової справи, до прокуратури звернувся чоловік, який у 2014 році працював у ТОВ «Проектна компанія «Аркон» на посаді архітектора та був звільнений за згодою сторін.
У період з 2016 року по 2019 рік чоловік за домовленістю з керівниками «Аркону» неофіційно здійснював розробку проєктно-кошторисної документації для даного підприємства, але без застосування особистої печатки архітектора та підпису.
ЧИТАЙТЕ: Одіозний підрядник та сумнівний тендер: у Дружківці урочисто відкрили лікарню за 30 млн грн
З’ясувалося, що фірма упродовж трьох років без відома чоловіка використовувала його сертифікат, підпис та печатку при поданні документації на тендерах. При цьому сам чоловік жодного разу на об`єкти не виїздив, стан виконання робіт не контролював та не перевіряв, журнали авторського нагляду не заповнював та акти закриття прихованих робіт не підписував.
Замовниками робіт у київського ТОВ «Проектна компанія «Аркон» була як обласна, так і місцева влада на Донеччині та Луганщині.
Згідно з даними відкритих реєстрів, найбільше бюджетних коштів фірма отримала від управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради (понад 8 млн грн), департаменту регіонального розвитку, промисловості, інфраструктури та енергозбереження Луганської ОДА (5,5 млн грн) та департаменту житлово-комунального господарства Луганської обласної державної адміністрації (4,6 млн грн). Загалом по Україні фрма «натендерила» майже 100 мільйонів гривень.
Як повідомив ІА «Вчасно» координатор центру «ДІЙ-Краматорськ» Андрій Романенко, компанія проєктувала знакові для Краматорська об'єкти як-от площа Миру, сквер «Лабіринт», міська хірургія, літній театр в парку Пушкіна тощо.
«Я не спеціаліст в архітектурі, але, наприклад, у проєкті реконструкції скверу „Лабіринт“, який надало управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради, я побачив, що чомусь пішохідний перехід упирається в газон. Тобто, я вважаю, що є якісь явні проблеми з професіоналізмом архітектора, коли у проєкті доріжки непаралельні і є усілякі неточності», — розповів Андрій Романенко.
Зазначимо, на даний момент слідчі займаються виїмкою документів у різних замовників компанії «Аркон» та проводять розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України «Службове підроблення».