Президентські «вибори» путіна завершилися 17 березня. Їх провели й на окупованих територіях України. Люди «голосували» під розбитими під'їздами, на капотах автомобілів з танцями та піснями.
"Вибори" путіна завершилися 17 березня/ Фото із відкритих джерел
Диктатор путін «неочікувано» переміг на виборах президента рф. Центрвиборчком оголосив, що обробив 99,75% протоколів. У путіна — 87,29% голосів. Офіційно ЦВК підібʼє підсумки так званих виборів 21 березня.
Псевдовибори не оминули й тимчасово окуповані території України. Там росіяни за будь-яку ціну намагалися змусити українців брати участь в цьому фарсі, пише Центр національного спротиву.
Окупанти автобусами перевозили близько 20 колаборантів, яким видавали пластикові урни. Автобуси супроводжували два поліцейські автомобілі. При виході з автобуса створювались групи обходу: двоє цивільних та один військовий, і так починався рейд.
Крім рейдів, псевдовибори проводили просто у маршрутках або на капотах автомобілів. В деяких дільницях «голосування» супроводжувалося піснями й танцями.
«Останні три дні окупанти формували святкову картинку зі скоморохами та млинцями. Це виглядало як фарс, — розповідає голова Сєверодонецької райдержадміністрації Роман Власенко в ефірі „Еспресо“. - У них вибори відбувалися із цирковими елементами по всій країні. Така природа „руського міра“ — зробити з цього свято, це у них сприймається як влада від Бога, щось неймовірне. Цілий ритуал, і я думаю, що за два роки окупації змогли нашити костюмів, повивчати нових російських пісень та агітувати до виборів царя».
Іронічно, що в деяких населених пунктах людей на вибори запрошували через рупор. Чому? Бо немає ні зв’язку, ні інтернету. Таке ноу-хау було зафіксовано у тому ж Сєвєродонецьку.
«Це майбутнє нашої країни та дітей. Майбутнє нашого міста», — коментує жителька міста Світлана. Тут немає навіть зв’язку та інтернету, а свій голос у бюлетені вона поставила на фоні розбитих домівок.
Подібний треш з виборами фіксували й на окупованій Донеччині. Зокрема у Маріуполі люди голосували на вулиці разом з військовими рф, кажуть, що то для охорони. Людей ловили скрізь, де можливо, щоб поставити «галочку».
У різних облаштованих дільницях навіть проводили цілі концерти. Були й танці, і співи, й навіть стендапери приїжджали. Вхід за «галочку» за путіна. Одним словом, не вибори, а всеросійське свято царя-батюшки путіна.
Зауважимо, що за власними підрахунками російських загарбників, на тимчасово окупованих територіях голосувати на так званих виборах президента рф планували менш як 30% мешканців. Мешканці ТОТ ухилялися від участі у фарсі.
Однак окупанти прозвітували, що участь у так званому достроковому голосуванні на незаконних «виборах» на окупованій Луганщині взяли близько 1,5 млн осіб. Це орієнтовна чисельність населення людей на окупованих територіях до 2022 року.
Нагадуємо, що будь-які вибори проведені на тимчасового окупованих територіях України є нелегітимні й не визнані світовою спільнотою.
«Все, що робить рф на ТОТ — це порушення Конституції та законів України, міжнародного права. Тимчасово окуповані території — це Україна. Усе, що робить там рф, це умисно порушує права людини», — прокоментував ситуацію Омбудсман України Дмитро Лубінець.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!