«На кордонах»: громадськість Донбасу бере участь у першому в світі віртуальному форумі
З 13 по 14 червня в Україні проходить перший у світі віртуальний форум громадянського суспільства «На кордонах». Він відбувається в унікальному змодельованому віртуальному просторі із 3D локаціями, сценами та стендами, повідомляє ІА «Вчасно».
Більшість учасників форуму — це активні мешканці Донецької та Луганської областей, які впродовж двох днів братимуть участь у обговоренні речей загальнонаціонального значення, понять, які важливі кожному українцю.
Основна ідея заходу — зрозуміти, як це — бути українцем в умовах війни та безлічі інших складних викликів, та що може зробити кожна окрема людина, аби покращити життя своєї громади.
До участі запрошені понад 130 спікерів та лекторів. Для учасників доступні 7 основних панелей-напрямків обговорень — «Персональна Ідентичність», «Ідентичність Громад», «Національна ідентичність», «Бізнес та Громада», «Освіта як друге народження людини», «Здоров'я як колективна відповідальність» та «Культурна як національна безпека».
Наприклад, в одній із дискусій панелі «Ідентичність Громад» йшлося про те, що окремі міста та райони Донеччини та Луганщини зазнають різноманітних впливів, які впливають на їх самовизначення та потенціал. «Унікальна історія Бахмута — маючи потужний історичний контекст, через монополію влади — одна сім’я там фактично керує вже 25 років — він справді здає», — навів приклад голова правління ГО «Сильні громади» Валентин Краснопьоров.
«Ідентичність міст та громад зараз дуже залежить від маркетингових кроків, правильної комунікації та позиціонування — це і є основне завдання для громад зараз. Адже культура, маленький бізнес, людина, яка є в центрі цих процесів — це і є підсилення ідентичності», — вважає Євгенія Кулеба, засновниця організації «Місто-сад».
Як зазначили експерти, складним постає питання ідентичності на окупованому Донбасі, де жорстку пропагандистську діяльність веде Росія. Оскільки громади там є відносно молодими, вони більше піддаються впливу.
Вдалося учасникам форуму під час роботи інших панелей уже подискувати і про те, як впливає емоційна турбулентність вчителів, дітей і батьків на формування взаємної довіри, і про ідеологію громадського здоров'я, і про концепцію національності.
Функціонал форуму дозволяє спілкуватися та обмінюватися думками як з учасниками, так і спікерами, а також переключатися між локаціями та охопити більший об'єм інформації.
Також доступні партнерські зони громадських організацій. Ввечері на гостей чекають виступи популярних українських виконавців. Серед них — Alyona Alyona, БЕZ ОБМЕЖЕНЬ, O. Torvald, ТНМК.
Долучитися до події можна, зареєструвавшись за посиланням ТУТ.
Організатором форуму виступає Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East).