Ілюстративне фото з відкритих джерел
Поліція нагадує, що використання забороненої символіки, такої як символіка комуністичної партії, георгіївська стрічка, серп і молот тощо, карається законом. За її використання передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.
Напередодні в МВС України відбулася нарада з питань забезпечення безпеки громадян і дотримання норм по використанню забороненої символіки. Про це повідомляє Нацполіція України.
«Національна поліція попереджатиме учасників заходів про недопустимість використання георгіївської стрічки. Більшість громадян дослухаються до закликів щодо невикористання забороненої символіки та поважають закон. Ті люди, які переступлять через ці правила, мають відповідати», — повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко.
Так, українським законодавством заборонено:
— герби та прапори СРСР, УРСР, інших країн з комуністичним режимом, які існували у минулому;
— серп і молот, а так само серп і молот у співвідношенні із п'ятикутною зіркою;
— гімн СРСР, а так само гімни радянських республік;
— символіка комуністичної партії;
— комуністичні гасла та цитати радянських керівників;
— пам'ятники та зображення партійних та радянських керівників — починаючи від секретаря райкому;
— георгіївська стрічка — символ антиукраїнської діяльності;
— символ фашизму, заборонена атрибутика, символіка, друковані чи аудіовізуальні матеріали про нацизм;
— зображення лідерів фашистського руху тощо.
Їх використання передбачає:
— адміністративну відповідальність — стаття 173−3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.
— кримінальну відповідальність — стаття 436 -1 Кримінального кодексу України — виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до п’яти років.