В ДонВЦА відмовили у постійному чергуванні «швидких» на КПВВ / Фото з відкритих джерел
Також «Обласний центр екстреної медичної допомоги» надає медичні послуги на місці події і не займається створенням і обладнанням центрів для надання допомоги. Постійне чергування на КПВВ буде заважати бригадам виконувати свої обов’язки — обслуговувати виклики. Про це йдеться у відповіді ДонВЦА на звернення правозахисників Гуманітарної місії «Проліска» до органів держвлади щодо розміщення медиків на пунктах в’їзду-виїзду на лінії розмежування на Донбасі.
Правозахисники звернулися до Кабміну, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства у справах ветеранів та Омбудсмена України ще в грудні, повідомив ІА «Вчасно» голова Гуманітарної місії «Проліска» Євгеній Каплін.
За його словами, у 2019 році на українських КПВВ на Донбасі померло 29 людей. Усі вони померли через хронічні захворювання.
«На КПВВ постійно відбувається велике скупчення людей, в більшості випадків це люди похилого віку, які страждають хронічними захворюваннями, — говорить Євгеній Каплін. — Вони вмирають від інфарктів, інсультів, тому що їм доводиться багато годин проводити в чергах на КПВВ, в поганих умовах, у спеку або на морозі. „Швидка“ по нормативам повинна приїжджати за 20 хвилин. Але у випадках, коли людина падає від інфаркту, стільки часу чекати не можна, допомогу потрібно надавати негайно».
Волонтер повідомив, що на КПВВ чергують медики міжнародних гуманітарних організацій, але там потрібні державні медичні бригади.
«На Донеччині та Луганщині на КПВВ чергують медики міжнародних гуманітарних організацій, але минулого літа тільки за один день на КПВВ „Станиця Луганська“ ми нарахували 40 випадків, коли люди непритомніли, — говорить волонтер. — Це не справа волонтерів — 40 разів поспіль проводити реанімаційні заходи. Це повинні робити державні бригади».
Євгеній Каплін зазначив, що не згоден з відмовою та планує далі звертатися відносно організації чергування бригад «швидкої допомоги» на КПВВ.
«До органів Держвлади щодо медиків на КПВВ також звертався представник Омбудсмена України на Донбасі Павло Лисянський, він також получив таку ж „відписку“, як і ми, — говорить волонтер. — Але ми будемо далі звертатися з цього приводу задля позитивного рішення. Ми вважаємо, що уряд може передбачити додаткові бригади медиків, які будуть фінансуватися державою і зможуть постійно чергувати на блокпостах. Якщо для цього буде потрібно додаткове обладнання, автомобілі, то допомогу в цьому зможуть надати міжнародні організації. Проблема вирішувана, і ми не маємо права робити вигляд, ніби її не існує».