Оформили довідку ВПО через Дію, а виплат досі немає: що робити?

Юристи роз'яснюють, що робити переселенцям у разі відсутності виплат при оформленні через Дію. 

Оформили довідку ВПО через Дію, а виплат досі немає: що робити? / колаж з фото Дії та сайту Слово і Діло

«Ми реєструвалась з неповнолітньою дитиною в застосунку Дія наприкінці квітня. Довідка не підтягнулась досі, статус висить "вам і вашим дітям надано статус ВПО", на цьому все, виплат не отримували. Що робити і до кого звертатись?», — з такою проблемою на гарячу лінію благодійного фонду «Право на захист» звернулася жителька одного з міст України. 

Юристи опрацювали питання та надали змістовну відповідь.

Так, заява про взяття на облік в електронній формі, сформована в Дії, надалі передається до інформаційної системи Мінсоцполітики для включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Після включення відомостей про особу до бази така особа може сформувати в Дії електронну довідку, що підтверджує факт внутрішнього переміщення та взяття на облік.

ВПО, яка подала заяву в електронній формі через Портал Дія, після включення відомостей про неї до Єдиної інформаційної бази даних може звернутися до уповноваженого органу або уповноваженої особи територіальної громади/центру надання адміністративних послуг за місцем перебування на обліку для отримання довідки у паперовій формі.

Після заповнення і подачі заяви на оформлення допомоги для ВПО у застосунку Дія, вона направляється до Мінсоцполітики для подальшого розгляду й призначення суми грошової допомоги відповідно до статусу заявника.

Дія – технічний адміністратор послуги, за допомогою якого лише подається заява на отримання статусу ВПО. Застосунок Дія не обробляє заявки на на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи. Адже Дія лише відображає ту інформацію, що отримала від реєстру, у них відсутній доступ до нього та можливість вносити зміни.

Тож можна звернутися до Управління соціального захисту населення за місцем проживання або тимчасового перебування з проханням повідомити причину затримки виплати допомоги та перерахувати виплати.

У разі повідомлення працівниками УСЗН про відсутність відомостей про реєстрацію статусу ВПО у Єдиній інформаційній базі даних про ВПО та для пришвидшення вирішення проблеми, дієвим є спосіб подання запиту на отримання публічної інформації в порядку ст. 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» або звернення керуючись положеннями Закону України «Про звернення громадян» до Міністерства цифрової трансформації.

Відповідь на вказаний запит або звернення можна використати для подальшого отримання довідки про реєстрацію статусу ВПО та нарахування виплат внаслідок звернення до УСЗН за місцем проживання або тимчасового перебування.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!  

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev