Скрін трансляції/Рада
Через блокування трибуни Аксьонов прийняв присягу з місця у сесійній залі, повідомляє «Вчасно».
Зачитування присяги Аксьоновим відбувалося під вигуки народних депутатів з демократичних сил «Ганьба!».
Перед цим Перший заступник Голови Верховної Ради України Стефанчук зазначив, що вчора він звернувся до апарату ВРУ з питанням, чи є якісь юридичні питання, які заважають Аксьонову скласти сьогодні присягу нардепа. Згідно з офіційною відповіддю, підстав не знайшлося.
«Це дійсно досить контрверсійне питання, що сьогодні відбулося, прийняття присяги народного депутата паном Аксьоновим. Тому я прошу врахувати це як публічний запит до голови СБУ стосовно того, чи дійсно Аксьонов володіє паспортом іншої країни. Ми просимо дати нам офіційне роз'яснення щодо цього питання, про що я обов'язково проінформую народних депутатів», — заявила заступниця голови ВРУ Олена Кондратюк.
Нагадаємо, за результатами довиборів у Верховну Раду від округу № 50 на Донеччині переміг мер Добропілля Андрій Аксьонов. Свого часу йому закидали сприяння у проведенні незаконного «референдуму», подвійне (російське) громадянство, а нині судять за розтрату майна.
Політична кар'єра Аксьонова розпочалася в селищі Новодонецьке на Донеччині у 2008-му році. Там він двічі обирався головою від «Партії Регіонів».
У 2014-му, коли Аксьонов все ще обіймав цю посаду, Новодонецьке стало одним з тих населених пунктів, де проводився так званий «референдум» про відокремлення від України. Намет для голосування встановили тоді в лічених метрах від селищної ради. В Новодонецьке приїжджали охочі «проголосувати» з тих міст, де місцева влада не організовувала незаконного референдуму. Наразі СБУ займається розслідуванням цього епізоду.
В інтерв'ю Аксьонов стверджував, що як голова мусить слідувати «бажанням» жителів селища і, мовляв, якщо вони схочуть приєднатися до Росії або Гондурасу, він мусить це підтримати. У квітні 2014 року Аксьонов також намагався перешкоджати патріотичному автопробігу прихильників України і назвав його учасників «говномутами».
ЧИТАЙТЕ: СБУ «перестала бачити» російське громадянство мера Добропілля Аксьонова, — нардеп
У 2017-му нардеп Дмитро Лубінець повідомив, що влітку 2014 року Андрій Аксьонов виїхав до анексованого Криму, де подав до окупаційної адміністрації заявку на отримання громадянства РФ. Місцем проживання в заяві мер вказав Севастополь. Лубінець зазначив, що цю інформацію легко перевірити через офіційну базу платників податків Росії.
У 2018-му прокуратура Донецької області повідомила про підозру меру Добропілля Андрію Аксьонову в підробці документів і службовій підробці.
Судові засідання з цієї кримінальної справи тривають по сьогодні.
Також, за інформацією, Служба безпеки України наразі не володіє документально підтвердженими даними щодо наявності в Андрія Аксьонова паспорта громадянина Росії.