Десять народних депутатів не проголосували жодного разу у 2024 році. Серед них двоє обранців зі Сходу — Федір Христенко та Сергій Шахов.
Жодного разу за 2024 рік у ВР не голосували нардепи з Донбасу Христенко та Шахов/ Колаж "Вчасно"
Жодного разу за 2024 рік у ВР не голосували нардепи Дубінський, Шуфрич, Пономарьов, Дубневич, Івахів, Лабунська, Ляшенко та Палиця. Ще двоє прогульників — вихідці з Донбасу. Це — Федір Христенко та Сергій Шахов.
Саботаж голосувань є однією з традиційних проблем у роботі Верховної Ради. При цьому в останні роки кількість депутатів, які голосують, знизилася. В середньому упродовж 2024 року один народний депутат брав участь в 57% голосувань. За аналогічний період 2023 року цей показник склав 60%, у 2022-му — 71%, інформує Комітет виборців України.
Христенко та Шахов одні із тих, хто входить в цю антистатистику голосувань. Що відомо про нардепів-прогульників — читайте далі у матеріалі.
Фігурант реєстру зрадників: що відомо про нардепа Христенка?
Народний депутат ВР 9-го скликання від забороненої партії «ОПЗЖ» Федір Христенко відомий невизнанням рф державою агресором, неодноразовими поїздками до рф після початку її збройної агресії проти України.
Згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, Федір Христенко увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання. За даними дослідження, Христенко пропустив 94% голосувань в проміжку від початку 2022 року і до травня 2023 року.
Відомо, що у Христенко у 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії «Опозиційна платформа — За життя» за виборчим округом № 46 (Донецька область). Член партії «Опозиційна платформа — За життя». Член однойменної фракції. Член Комітету з питань аграрної та земельної політики.
Задекларував готівки на 114 мільйонів гривень. Став автором тільки одного законопроєкту.
Нардеп разом з дружиною виїхали з України ще напередодні повномасштабного вторгнення. 22 лютого 2022 року на засіданні ВР не голосував за засудження визнання рф л/днр і санкції проти рф.
Після 24 лютого 2022 року Христенко приховував своє місце перебування, не з’являвся на засіданнях Верховної ради, не висловлювався у соціальних мережах.
Нині відомо, що народний депутат від забороненої партії «ОПЗЖ» виїхав з України 14 лютого 2022 року і відтоді не повертався. У щорічній декларації за 2022-й рік він вказав, що разом з родиною проживає у Польщі, у квартирі площею 173 кв.м.
Що відомо про нардепа Шахова?
Народний депутат Верховної Ради 8 та 9 скликання.
З березня 2006 до жовтня 2010 року був депутатом Луганської обласної ради.
З грудня 2010 до 2011 року — член виконавчого комітету Стаханівської міської ради.
У 2013 році був оголошений МВС України у розшук в рамках відразу кількох кримінальних проваджень.
У 2014 році балотувався до Верховної Ради як самовисуванець за 106 мажоритарним округом.
З 2015 до 2016 року був депутатом Сєвєродонецької міської ради, обраний першим кандидатом від «Нашого Краю».
Був фігурантом антикорупційного розслідування щодо забудови заповідної зони у центрі Києва. Прогульник засідань Верховної Ради 8 скликання. 19 разів кнопкодавив у Верховній Раді.
У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання як самовисуванець та член партії «Наш Край» за 114 округом. З 6 грудня 2019 року — член депутатської групи «Довіра», до того — позафракційний. Член Комітету з питань екологічної політики та природокористування.
У 2021 році НАЗК виявило ознаки недостовірного декларування в діях Сергія Шахова на загальну суму 15,4 мільйона гривень. Його підозрюють у неправдивому декларуванні та вважають, що він не вписав у декларацію Інну Журбу, з якою спільно проживає і веде спільний побут.
У 2022 році НАБУ завершило розслідування щодо народного депутата Сергія Шахова. За даними НАБУ, Шахов записав на цивільну дружину і таким чином приховав купу майна на загальну суму майже 88 млн грн. Зокрема: два елітні будинки у котеджному містечку «Сонячна долина» загальною площею понад 2000 квадратів; 27 земельних ділянок загальною площею майже 115 гектарів — це як 13 Маріїнських парків; 13 квартир у Києві, 8 паркомісць, дачу, дві автівки, частки у низці компаній і доходи від продажу нерухомості.
У 2023 році Колегія суддів ВАКС постановила здійснити примусовий привід Шахова на судове засідання. Того ж року ВАКС оголосила у розшук Сергія Шахова у справі про недекларування майна на 88 млн грн.
У 2023 році журналісти «hromadske.ua» у розслідуванні виявили спроби Шахова монополізувати ринок систем сповіщення в Україні.
Шахов, який на той момент перебував не в Україні через розшук, через свого помічника Миколу Самбожука намагався протиснути впровадження нових систем сповіщення через депутатські звернення в держоргани, намагаючись при цьому дискредитувати або витіснити конкурентів на ринку в України. На додачу помічник Шахова мав російський паспорт та раніше володів компанією у цій сфері в рф.
Згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, Сергій Шахов увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання. За даними дослідження Сергій Шахов пропустив 37% голосувань в проміжку від початку 2022 року і до травня 2023 року.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!