Росія навряд чи захопить Слов'янськ та Краматорськ: думка експерта

Аналітик американського Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Варос вважає, що росія, найімовірніше, не зможе захопити Слов'янськ та Краматорськ.

Російські окупанти (фото - ЕРА)

Джордж Варос вважає, рф навряд чи захопить Слов'янськ та Краматорськ і тим більше  — до 11 вересня. Про це він розповів в інтерв'ю Суспільному.

"Ні. Ми вважаємо, що Кремль навряд чи захопить їх і тим більше до 11 вересня. Про цю дату попереджають українські офіційні особи, мовляв, у цей період можливі так звані "референдуми" на окупованих територіях", – відповів він на запитання, чи має росія шанси захопити Слов'янськ і Краматорськ.

Варос зазначив, що територія навколо Краматорська, Бахмута, Слов'янська та Сіверська має відносно вище населення, ніж в інших районах Донбасу, а росіяни стикалися з труднощами під час боїв у міському середовищі.

"Тому ми очікуємо, що лінія Краматорськ-Бахмут, перш за все на шосе Е40, де є підготовлені українські оборонні позиції, уповільнить темпи росії", – сказав він.

Аналітик додав, що росія дуже повільно намагається захопити невелике місто Сіверськ і поки що їй це не вдається. Він не бачить перспектив швидкого успіху росіян, з огляду на складнішу і краще підготовлену оборону Донецької області.

Варос також погодився з оцінкою українського військового командування, що постачання західної зброї дозволило стабілізувати ситуацію на фронті. Зокрема, суттєво вплинули американські ракетні системи HIMARS, які погіршили здатність росіян використовувати артилерію, зазначив він.

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev