На Бахмутському напрямку тривають важкі бої. Нашим бійцям вдається просуватися, однак рашисти не змінюють тактики і продовжують «м'ясні атаки».
Фото: Reuters
Військові, які перебувають в Бахмуті, повідомляють, що наші війська продовжують просування. Українці у місті контролюють небагато території на західних околицях, однак присутність Сил Оборони там зберігається. Кожен будинок доводиться виборювати. Зокрема, рашисти зайняли багатоповерхівки в районі 12 школи.
Так, окупанти прагнуть закріпитися у багатоповерховій забудові. Наразі за інформацією DeepState, тривають бої в урочищі Ступки та південніше Іванівського. Зокрема, в самому в місті ворог просунувся до перехрестя Леваневського та Ювелійної.
Попри це, наші захисники відбивають штурми попри вогневе домінування росіян, а також професійно нищать ворожі позиції.
Разом з тим, українським бійцям вдалося вибити окупантів з Іванівського лісу. Як повідомляє майор ЗСУ Максим Жорін, протягом кількох днів поспіль під Бахмутом російські солдати бояться виходити на позиції - їх заганяють туди погрозами побиття битами.
«Загальний рівень мотивації кацапських солдат дуже низький, але всі підрозділи не поводять себе однаково. Деякі справді б’ються і намагаються триматись — тоді доводиться знищувати ворога повністю. Деякі виходять і здаються, деякі намагаються бігти. Та у будь-якому випадку тих, хто не хоче воювати, „мотивують“ їхні ж товариші», — розповідає військовослужбовець.
Окрім того, росіяни не змінюють тактики. «М'ясні атаки» продовжуються і загарбники й надалі закидують все живою силою.
«Тому, що це єдине, що вони можуть — закидувати нас трупами та безкінечно обстрілювати з усіх можливих видів озброєння», — додає Жорін.
Разом з тим, росіяни й далі мають перевагу за кількістю артилерії та щодобових пострілів. Плануючі бомби продовжують рівняти багатоповерхівки із землею, звужуючи нам маневр і оборонний потенціал. Попри те, вогневий потенціал у росвійська хоча б не зростає.
«З іншого боку, повернення українських військ під контроль панівної висоти біля водосховища починає давати свої перші блискучі результати, що було й не дивно. На мій скромний погляд, у найближчі кілька днів Сили оборони України займуться виснаженням російських військ…», — додає військовий оглядач Олександр Коваленко.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!