Курт Волкер вважає, що росія надто переоцінила свої можливості
На думку американського дипломата Курта Волкера, насамперед у Кремлі не порахувалися з бажанням українців бути вільними та їхньою готовністю віддати життя за свою Батьківщину. Волкер чітко назвав основні проблеми, які нинішня війна принесе росії.
На думку політика, повномасштабне вторгнення в Україну коштуватиме москві послаблення як економічного, так і зовнішньополітичного. Україна ж, навпаки, підбадьориться, як і Захід, який став на її захист. Серед моментів, які «аукнуться» росії, Курт Волкер відзначив шість головних.
У крайньому разі Кремль може хоча б відкликати війська для боротьби з таким «клеймом». А до того часу — санкції залишаться, їх лише посилюватимуть; відтік західних підприємств збільшиться; країна втратить можливість представляти себе світовому рівні у науці, спорті, культурі тощо. «Падіння її економіки досягне як мінімум 10% цього року і, можливо, виявиться ще більшим наступного, коли скоротяться доходи від продажу нафти і газу. Росія перетвориться на ослаблену та ізольовану авторитарну державу з обмеженими можливостями», — стверджує американець.
Волкер упевнений, що наша держава більше не сприйматиметься «пострадянською» або «повністю корупційною». «Більш ніхто ніколи в Західній Європі не буде однаково звинувачувати Київ і Москву в попередніх вторгненнях Росії в Україну, — каже дипломат. — Тепер усі розуміють, що Україна — одна з нас».
На думку американця, таким чином «буде побудована найкраща Україна» — і з інфраструктури, і з логістики, і з диджиталізації. При цьому він наголошує, що для подібних змін хоч і знадобляться роки, але не десятиліття.
Волкер припускає, що заявку на вступ нашої країни до ЄС буде схвалено найближчим часом. Під час повоєнного відновлення українська держава зможе запропонувати Європі джерела енергії, кваліфікованих працівників, різну промисловість тощо.
Зараз більшість європейських політиків зрозуміли, наскільки реальною є війна в Європі. Тому оборона держав лише зростатиме, а наголос на мілітарність стане трендом. Волкер припускає, що до НАТО приєднаються Фінляндія та Швеція, а також, найімовірніше, і сама Україна.
«Колишні аргументи проти вступу України до НАТО, наприклад, що не варто провокувати росію, перетворилися на порожній звук, оскільки росія вже двічі напала на Україну без жодної причини», — упевнений дипломат.
Як стверджує Волкер, адміністрація Джо Байдена швидко виправилася зі своєю повільністю щодо допомоги Україні та останніми тижнями активно підтримує ЗСУ. Щобільше, російсько-українська війна підштовхнула до об'єднання ще й обидві палати Конгресу.
Курт Волкер упевнений, що війна, яку затіяв диктатор володимир путін, мала стати перемогою росії (на думку лідера кремля), однак стане її розгромним програшем.
«Перемогу проголошувати поки зарано, але шлях до кращого і безпечнішого Заходу, надійніше захищеного і процвітаючого, до якого також увійде і Україна, тепер абсолютно очевидний», — резюмував Волкер.