Ілюстративне фото з архіву "Вчасно"
Станом на ранок майже всі виборчі дільниці здали документацію до ТВК, повідомляє «Вчасно».
Нагадаємо, вчора під час голосування у Новогродівці виявилось, що бюлетені у 3 округах з 4 створених переплутані. Виявив плутанину кандидат у депутати до місцевої ради, який не знайшов себе у бюлетені.
ЧИТАЙТЕ: У Новогродівці переплутали бюлетені між округами
Через плутанину вийшло, що усі бюлетені по міським округам серед кандидатів у депутати від партій мали прізвища кандидатів з селищного округу. Таким чином виборці були вимушені обирати лише партію і не обирали кандидатів від партії.
«Вийшло, що при голосуванні за кандидатів у депутати міськради взагалі не було відкритих списків, адже прізвища були сплутані і однакові на усіх округах по місту, — прокоментував ситуацію кандидат у міські голови Новогродівки Антон Кухлєв. — Як могло таке статися, що ніхто з членів восьми ДВК не звернув уваги на те, що прізвища у бюлетенях неправильні? Через те, що ТВК прийняла рішення врахувати ці голоси, виникає багато питань, у тому числі — як тепер будуть розподілятися місця у міськраді?».
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. У Новогродівці влаштували мітинг через плутанину у бюлетенях
Ситуація, що склалася, зіграла на руку великим «гравцям» — коли відомі партії по факту завели у міськраду невідомих людей, частина з яких навіть не є мешканцями даної громади. Невідомо, як би склалася ситуація для них, якби у виборця була змога побачити відкриті списки кандидатів.
Типографія, яка друкувала бюлетені знаходиться у прифронтовій Марі`їнці, яка є вотчиною народного депутата Володимира Мороза від партії ОПЗЖ, якого, в свою чергу, у Новогродівці тісно пов`язують з одним із головних кандидатів у мери міста. Саме тому активні громадяни не виключають, що плутанина у бюлетенях могла бути простим зливом на користь певних партій і особистостей.
Наразі кандидати на посаду міського голови та депутатів міськради подали заяви до поліції і скарги до ТВК з вимогою визнати голосування за кандидатів від партій таким, яке не відповідає постанові Центральної виборчої комісії. Проте голоси все ж таки було враховано.
«Наразі встановлено, що вони (ДВК — ред.) враховували ці бюлетені без партійних списків, по яким обирали лише партії, як суб'єкти виборчого процесу», — прокоментувала «Вчасно» Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області.
Як буде розвиватись ситуація надалі — невідомо. Це залежить від того, чи будуть кандидати у депутати звертатись з позовами до суду. Але ситуація точно потребує правової оцінки.