З кінця серпня 2024 року російська армія активно почала наступ на Селидове. А вже 30 жовтня з’явилася інформація про повний контроль ворога над містом. Нині окуповане Селидове сповнює смерть та руїни, серед яких лишаються жити й прихильники «руського міра».
Окуповане Селидове сповнює смерть та руїни, серед яких живуть прихильники «руського міра»/ Колаж "Вчасно"
До повномасштабного вторгнення у Селидовому на Донеччині проживало близько 20 тис. людей. Тут вирувало життя й буденні справи: місцеві кожен ранок метушилися на роботу, а діти — до школи чи дитсадка. Працювали крамниці, лікарні, банки, кав’ярні й інші об'єкти інфраструктури, що свідчили про мирне життя, без тривог та ракет.
Нині ж лише смерть та руїни сповнюють окуповане Селидове з приходом росіян. Тут відлік часу йде у зворотному напрямку, однак попри це там залишається когорта людей, які цілеспрямовано чекали, а тепер радіють «асвабадітєлям».
Ці люди живуть у розбитих домівках без жодних комунікацій. Однак вони дякують росіянам зі сльозами на очах за дві торби харчів та один генератор.
Нещодавно російські пабліки опублікували добірку світлин із Селидового, а також відео, на яких видно весь біль, завданий загарбниками. При цьому вони цинічно заявляють, що нині «у місто поступово повертається мирне життя».
Зазначимо, що російські окупанти час від часу викладають у соцмережі відео із людьми, які стверджують, що радіють приходу росії.
Так, нещодавно на опублікованому росіянами відео одна з депутаток Селидівської міськради з Українська — Маргарита Іскандарян — заявила, що вже навіть готова працювати на користь росії.
«Хочу эвакуироваться, потому что тут страшно. И хочу быстрее получить паспорт российской федерации и работать на пользу россии. Я не зря прожила свою жизнь и наконец-то, в 60 лет, буду жить в советском союзе», — заявила депутатка.
На відео Іскандарян фігурує з кількома місцевими. Крім неї, бажання евакуюватися висловили ще двоє чоловіків — молодий та старшого віку. Молодший — бо страшно, старший — «за сімейними обставинами».
Після них у кадрі - жінки, які теж хочуть евакуюватися. Кажуть, що хочуть жити в росії. А одна з жінок слізно каже, що причина бажання виїхати з Українська в тому, що вона «дуже любить росію».
Серед охочих виїхати окупант відзняв і дитину — дівчинку 2011 року народження, яка навіть не змогла відповісти, з якої причини «хоче евакуюватися».
Крім цих відео та світлин у соцмережах є докази того, як російська армія вбиває місцеве населення Селидового. Такі відео та фото окупанти не показують місцевій аудиторії.
Зокрема про розстріли в Селидовому, які відбуваються над цивільним населенням окремо повідомляв лейтенант ЗСУ на позивний «Алекс».
«Після обльоту дронщиками підконтрольних територій міста, особливо приватного сектору, було помічено на вулицях трупи в цивільному одязі, при тому, що дані ділянки міста не постраждали від активних бойових дій, тобто дані вбивства відбувалися вже після взяття під контроль цих територій противником. Пілоти відмічають, що таких трупів чимало по місту», — пише військовий.
Крім цього, у мережі було відео розстрілу людей про яке повідомляли у пресслужбі Офісу генпрокурора. На кадрах зафіксовано, як росіяни, ймовірно, розстріляли з автомата цивільний автомобіль. Під час атаки в салоні перебували двоє громадян, одного з них поранено.
Після цього, як зазначають у прокуратурі, на місце події прибули українські військові. Вони відтягнули постраждалого з лінії вогню, надали йому першу медичну допомогу та евакуювали цивільних. Ця подія трапилася 24 жовтня.
Також є інформація, що ворожі війська розстріляли у місті двох жінок. Ці дані були оприлюднені у ЗМІ.
«В районі приватного сектору, що практично не постраждав від активних бойових дій, знаходяться тіла загиблих цивільних. Тобто ці вбивства відбувалися, попередньо, вже після взяття під контроль цих територій супротивником», — наголошують у Офісі генпрокурора.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!