Сьогодні відзначають День захисника України / фото з відкритих джерел
День захисника України з’явився у 2014 році, коли в Україні скасували День захисника Вітчизни, котрий, як і в Росії, відзначали 23 лютого. Одним з аргументів було те, що святкування в один день з країною-агресором є неприпустимим.
Сьогодні в Україні вшановують не лише чоловіків, а й жінок, які воювали на Донбасі чи наразі служать у зоні проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі.
Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович мотивував вибір дати 14 жовтня для Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська на Покрову
«14 жовтня — це день, коли вітають захисників України: минувшини й сьогодення, чоловіків та жінок. Це не нагода вітати хлопчиків і чоловіків, дарувати їм шкарпетки, парфумерію, засоби для гоління за сам факт належності їх до чоловічої статі», — заявив Володимир В'ятрович.
Президент Порошенко виступив з ініціативою зробити з 2015 року День захисника України державним святом і неробочим днем із внесенням відповідних поправок до Кодексу законів про працю. І 5 березня 2015 Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому президентський законопроєкт, яким пропонується зробити вихідним днем День захисника України 14 жовтня.
Отже з 2015 року День захисника України є святковим вихідним днем.
Це свято нове, але близьке до серця кожному українцю. Це свято військового духу країни, який захищав донецький аеропорт, горів в іловайському котлі, боронив країну в Слов’янську, Дебальцевому та Широкиному. Війна на сході країни забрала тисячі життів і вояків, і мирних людей.
Нині День захисника набуває особливого змісту. Через збройну агресію Росії в українському суспільстві ще більше підсилилося прагнення відмовитися від радянських символів та свят.
З початком російської агресії на Донбасі та анексії Криму українці остаточно відмовились від святкування дат із жахливого радянського минулого. У 2014 році тисячі героїв стали до бою і дали гідну відсіч агресору. Для українського війська розпочався новий етап — відродження.
Нині в це свято бійці, які пройшли війну, родини загиблих воїнів, волонтери збираються разом. У храмах проводять святкові божественні літургії, молебні за захисників України та поминальні панахиди за загиблими воїнами.