У 4 містах Донеччини мародери зруйнували арт-об'єкти, побудовані волонтерами

Мародери зруйнували споруди, які разом з місцевими громадами міст Донеччини будували волонтери проекту «Код міста». 

Волонтери проекту «Код міста», які на Донеччині будували арт-об'єкти, оприлюднили фото зруйнованих мародерами споруд, повідомляє ІА «Вчасно». 

«Ми свідомі люди і з початку знали, що це утопія, — зазначили учасники проекту. — Покровськ: вкрадене світло, знята конструкція для світла. Ступінь руйнації - 10%. Костянтинівка: розібраний простір, вкрадені дерев'яні дошки. Ступінь руйнації - 50%. Бахмут: зіпсована дзеркальна скульптура, сцена зіпсована написами, вкрадене світло. Ступінь руйнації - 30%. Добропілля: зіпсована скульптура. Ступінь руйнації - 20%». 

Найважливіший момент у вирішенні цієї проблеми - місцеві активісти, кажуть волонтери, які впевнені, щоб зупинити мародерів треба переконати місцевих жителів підтримувати життя об'єктів. 

З початку реализації проекту «Код міста» ідея була підтримана громадами міст Донеччини і Луганщини, ціль волонтерів звучала так: «Ми впевнені, що українські міста можуть розвиватися за законами сталого розвитку. Такий процес будує спільноту, підвищує якість життя, гарантує безпеку та добросусідство, стимулює креативний розвиток». 

Але зараз постало питання - чи можуть місцеві громади зберегти вільний простір у своїх містах?

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev