У Бахмуті нападника на волонтера суд відпустив під домашній арешт/фото з відкритих джерел
Напад стався ввечері 29 листопада. Двоє місцевих хлопців 16 та 17 років напали на Артема Мірошниченка та по-звірячому побили його. Волонтер отримав тяжку черепно-мозкову травму, повідомила ІА «Вчасно» активістка Галина Олійникова.
За її словами, напад стався через те, що Артем відповів підліткам українською мовою.
«Вони побили його через те, що Артем розмовляв українською мовою, — говорить активістка. — Є свідок, який чув цей конфлікт. Він каже, що нападники звернулись до Артема, він відповів їм українською і вони причепилися до нього. Почали бити, кинули головою об бетонну плиту».
Галина Олійникова розповіла, що суд обрав запобіжний захід для 16-річного нападника — хлопця відпустили під домашній арешт. При цьому засідання проходило у закритому режимі:
«Активісти Бахмута прийшли на суд, але адвокат підозрюваного зажадав зробити суд закритим, — розповіла Галина Олійникова. — Суддя закрив засідання за клопотанням адвоката, бачте, підсудний є тонка та вразлива натура, велика кількість присутніх активістів впливає на його психологічний стан. Коли ций неповнолітній по-звірячому бив людину, йому психологічний стан не заважав. З залу суду вивели всіх активістів і навіть брата та батька Артема Мірошниченка».
Також активістка повідомила, що підозрюваний на суді заявив, що не розуміє української мови і навіть хотів перекладача, хоча вивчався в українській школі.
Другий нападник — 17-річний місцевий мешканець, вже має судимість за розбій, але, за словами Галини Олійниковой, йому ще не пред'явлено звинувачення.
«Нам здається, що поліція не хоче „розкручувати“ цю справу, — говорить активістка. — Ми не знаємо, хто другий нападник. У поліції говорять, що він не бив, а просто дивився на злочин. А потім допомагав тягти тіло Артема з дороги. У поліції нібито ще вирішують, пред’являти йому звинувачення чи ні. Дивитися на побиття, допомагати нападнику та залишити людину без допомоги — це хіба не злочин?».
За словами активістки, нападники — спортсмени місцевого клубу.
«Вони тренуються у клубі, де в 2014 році зі спортсменів формували загони Антимайдану, — стверджує Галина Олійникова. — У поліції говорять, що цей злочин — начебто звичайна „битовуха“, але нікого не бентежить, що на 6 році війни у прифронтовому місті працюють такі клуби, де „вихованці“ створюють напади через українську мову. „Битовуху“ можна і припустити, якщо забути, що в нашому регіоні саме з таких молодиків склали бойові загони Антимайдану, як у Києві, так і на Донеччині».
Галина Олійникова говорить, що Артему Мірошниченку зроблено складну операцію, але вже четверту добу він у комі. Стан важкий, лікарі утримуються від прогнозів.
«У родини Артема немає адвоката, — говорить активістка. — Ми зараз збираємо гроші на адвоката, але ми не довіряємо місцевим, тому шукаємо адвоката зі сторони. Нам дуже потрібен грамотний проукраїнський адвокат, який добився би для злочинців справедливого покарання. Ми не хочемо, щоб цю справу звели до рівня „битовухи“ і зам'яли».