Після окупації Авдіївки та Очеретиного російські окупанти стрімко пішли в наступ на Покровськ. Нині ворог вже стоїть за 10 км від міста, ЗСУ намагається попри нестачу сил та зброї стримувати окупантів.
Росіяни наближаються до Покровська, ЗСУ намагається попри нестачу сил та зброї стримувати ворога/ Ілюстративне фото
Військовослужбовець з 411-ї бригади безпілотних систем Олександр Солонько в інтерв'ю Radio NV поділився своїми думками про події на фронті й, що нині вплинуло на загострення ситуації на Покровському напрямку.
За його словами, враховуючи динаміку, коли росіяни окупували Авдіївку й почали бій за Очеретине, військові вже тоді очікували, що рано чи пізно відбудеться битва за Покровськ і Мирноград.
«Це два міста, які складають агломерацію десь на 100 тисяч людей. Очевидно, тут уже стільки людей немає, міста поступово евакуюються, особливо актуально це для Мирнограда, — каже військовий. — Ми ще встигли застати Очеретине, попрацювати там і після тих подій ми очікували того, до чого рухаємося зараз. Враховуючи той величезний ресурс, який росіяни кидають у бій тут, загальну ситуацію тощо. Немає в цьому, на жаль, жодних сюрпризів, ми до цього поступово підходили. І ось ми фактично тут».
За словами військового, окуповане нині Очеретине було важливою висотою, вузловим пунктом, який росіяни почали дуже активно використовувати для своєї логістики, для концентрації сил перед штурмами.
«Наприклад, ми працювали під час боїв за Новоолександрівку, коли росіяни намагалися пробиватись у бік траси на Костянтинівку. Вони використовували Очеретине як важливий вузловий пункт, прикриття для груп, які рухалися на ці штурми. Вони там накопичувалися, використовували забудову для прикриття своїх пересувань», — розповідає військовий.
Росіяни залучали й нині залучають дуже багато бронетехніки для штурмів. Зараз вони дещо зупинилися, додає військовий.
«Окупанти втратили доволі багато бронетехніки, поки захопили Новоолександрівку, потім зупинилися, очевидно, переорієнтувалися на рух на Покровськ, бо там у них набагато більший успіх, набагато менш зручна місцевість для оборони. Це поля, дороги, балки, в яких дуже важко оборонятися, навіть при наявності окопів, фортифікаційної системи, — каже Олександр Солонько. — У росіян величезна перевага в особовому складі, у снарядах, засобах. У зустрічному бою, напевно, мало шансів зупинити таку перевагу в силах. Тому поступово відбувається відкочування».
Разом з цим військовий розповів й про нестачу українського особового складу й про те, що деякі бригади воюють без відпусток.
«Наприклад, 57 бригада, яка прийшла одразу після наступу, ще від Авдіївки, з минулої осені. Майже рік уже після наступу виснажена бригада, ще рік обороняється на цьому напрямку. 110-а, якій дали, можливо, місяць на якусь передишку, потім вона повернулася, теж тут дуже важкий і великий об'єм роботи робила, — додає військовий. — Це все той бумеранг, який нам повертається після того всього цирку з мобілізацією. Нашим політикам було озвучено дуже багато цифр Генштабом, які потрібні для того, аби поповнити армію для якихось речей. Потім був надто суворий закон про військовий облік тощо. І поки ми втрачали декілька місяців, які ми могли використовувати для налагодження процесу і залучення поповнення, ми маємо нестачу особового складу. Я так розумію, зараз ситуація трохи краща, але поки хтось там доїде після підготовки, це теж питання».
Разом з цим військовий додає, що Сили оборони попри важку ситуацію на фронті, докладають максимальних зусиль, аби зупинити ворога. Або принаймні зробити так, щоби для них це стало кісткою в горлі та завдати максимальних втрат.
«Ми вже доходимо до тієї точки, де Мирноград, — це вже фактично поле бою. Хоч вони ще туди не зайшли, але вже у південних кварталах міста, які найближче прилягають до зони бойових дій, уже просто неможливо жити, — каже військовий. — Нині я намагаюся дуже обережно висловлюватися з приводу ситуації на фронті. Я читав декого з військових і людей, які „обіцяють“ росіянам спочатку новий Бахмут у Новогродівці, потім новий Бахмут у Селидовому. Я не хочу розкидатися якимись такими словами чи робити якісь оцінювальні судження, бо в нас реально йде дуже велика напруга зусиль. Я не хочу ні впадати в якусь паніку, ні, з іншого боку, робити якусь браваду, якісь позитивні оцінки, які можуть не мати підстав. Ми просто будемо битися. Вже бій покаже, який буде результат цього всього».
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!