У Слов’янську потерпаючі від насилля жінки можуть знайти прихисток у притулку
Заклад відкритий за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН, повідомляє ІА «Вчасно».
Жінки, які зазнали домашнього, сексуального або ґендернообумовленого насильства, зможуть перебувати у центрі певний час та отримати необхідну психологічну, соціальну та правову підтримку. Він надає можливості як для потерпілих, так і для органів та служб (соціальних, правоохоронних, правових), які мають реагувати на подібні випадки.
«Відкриття такого центру – це наступний крок у напрямках модернізації країни, коли людина стає у центрі, коли ми поважаємо верховенство права та захищаємо населення України, - зауважив керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот. - Кілька місяців тому, я спілкувався з групами захисту, спілкувався з представниками поліції і хочу сказати, що в них є люди, які розуміють, як можна боротися з гендернообумовленим насиллям. На жаль насилля відбувається у сім’ях та різних суспільствах. Але у Донецькій та Луганській області це погіршується і кризою та агресією. І від цього ситуація є ще складнішою. Я запитував у поліції, як вони реагують, коли телефонує дитина та повідомляє, що батьки б’ються. Але на жаль, поліцейські кажуть, що немає місця, куди б можна було забрати жінку. Відкриття центру заповнить прогалини та продовжить роботу у цьому напрямку».
Де розміщено центр не розголошується, задля безпеки потерпілих. Телефони, за якими жінки зможуть звертатися будуть розповсюджені у ЗМІ.
У приміщенні центру зробили капітальний ремонт. Загальна вартість робіт складає 1 105 624,00 грн. З них 250 000, 00 грн – міський бюджет та 855 624,00 грн – фінансова підтримка ПРООН / ЄС.
Подальша робота центру упродовж року підтримуватиметься Фондом ООН у галузі народонаселення (ФН ООН) за фінансової підтримки уряду Великої Британії. Робота центру здійснюватиметься у співпраці з міською та обласною владою, Донецьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також неурядовими партнерами, зокрема ГО «Ліга соціальних працівників».
За міжнародними стандартами, одне місце у притулку має припадати на 7 500 – 10 000 осіб населення. За статистикою, понад 20% осіб, які пережили насилля та потребують тимчасового притулку, а також соціально-психологічної допомоги. Щороку в Україні понад 600 жінок гине від гендерного насильства.
«До 2030 року ми взяли за напрямок цілі сталого розвитку. Відкриття такого центру означає, що суспільство є здоровим, - сказав директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстра. - Суспільство є настільки сильним, настільки воно піклується про слабких у своїй спільноті. Це може бути як жінки, діти чи чоловіки».
Відкриття такого центру у Слов’янську стане початком створення цілої мережі таких закладів, по свій Україні.