ВІДЕО. «Там во Бахмуті»: як тернополянин створив колядку про ЗСУ та героїчні міста Донеччини

Історик Олег Вітвіцький хотів, аби цьогоріч з'явилася колядка, яка б згадувала події повномасштабної війни. Чоловік вирішив не чекати, поки хтось її напише і створив різдвяну пісню сам. Так з'явилася «Так во Бахмуті», яка згадує героїчні Бахмут, Маріуполь та Донеччину. 

«Там во Бахмуті»: як тернополянин створив колядку про ЗСУ та героїчні міста Донеччини

Олег Вітвіцький Олег ВітвіцькийОлег Вітвіцький каже, що не є професійним виконавцем чи музикантом, але періодично створює пісні та публікує в соцмережах. Чоловік розповідає, що рік війни змінив ситуацію. Було не до пісень, адже допомагав Збройним Силам, волонтерив.

Однак, з наближенням різдвяних свят виникла думка, що було б добре, якби окрім наших традиційних, були тематичні сучасні колядки, пов'язані з теперішніми подіями в Україні.

«Таке вже було в історії в часи українського підпілля. Я історик за фахом, тому знаю, що раніше люди навіть переробляли старі колядки на новий манір. Я подумав, що якщо вважаю, що така колядка має бути, то чому б самому не спробувати її написати», — ділиться з «Вчасно» пан Олег. 

Колядка — особливий вид творчості, але хоч в Олега і були сумніви, адже це дуже відповідально, він таки цим зайнявся. Каже, що написав текст в одну із довгих листопадових ночей. Тоді якраз був час вшанування Героїв Революції Гідності, яку він теж пройшов. Вночі з'явилася і колядка, і мелодія, тому до ранку був готовий варіант пісні.

«Показав її рідним, поділився з ними, адже їхня думка мені дуже важлива. Вони відповіли, що справді цікаво. Тоді я звернувся до знайомої, Оксани Гребеняк, яка є реґентом в хорі. Вона теж відгукнулась позитивно, тому ми разом вирішили пробувати записати пісню».

Записували колядку зі знайомими музикантами та навіть родичами без репетицій і студійних записів. Олег Вітвіцький ділиться, що на Бахмутському напрямку воює багато його знайомих. Зокрема, 2 січня під Бахмутом загинув побратим чоловіка Олег Юрченко. Тому колядка тепер присвячена ще й пам'яті полеглого Героя.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev