Скріншот відео "Громадський патруль"
Спусковим гачком для гучного скандалу, який сколихнув сферу освіти Костянтинівської громади, стало звернення народного депутата Владлена Неклюдова, йдеться у розслідуванні журналістів Ініціативного руху «Громадський патруль».
Але розпочалось все трохи раніше. Першим пунктом у зверненні пана Неклюдова йдеться про порушення у роботі управління, виявлені перевіркою Держслужби якості освіти. Дану ревізію проведено у першій половині вересня минулого року.
Крім великої кількості оціночних суджень «не достатньо», «не в повному обсязі», у підготовленій Держслужбою довідці вказані і конкретні недоліки. Але відповідальними є як управління освіти, так і засновник управління — Костянтинівська міська рада.
Отже, які недоліки виявлено та хто за них відповідає:
Управління освіти: не забезпечило контроль за дотриманням вимог охорони праці та санітарно-епідеміологічних умов у школах; відсутній план заходів щодо підготовки матеріально-технічної бази закладів освіти до навчального року; належно не забезпечило облік дітей дошкільного та шкільного віку; недостатня кількість контейнерів для використаних масок у шостій школі.
Костянтинівська міська рада: не привела до вимог законодавства Положення про управління освіти; не передбачила коштів для програми «Освіта Костянтинівки — європейський вимір»; не проводиться оптимізація шкіл (завантаженість навчальних закладів — від 43 до 89%); не належний розвиток матеріально-технічної бази закладів освіти.
Щодо матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів. Чи провина у цьому управління освіти? Кожного року школи та садки готують заявки на фінансування тих чи інших потреб. Ці заявки надходять до засновника управління освіти — Костянтинівської міської ради, а вона і має фінансувати всі потреби.
Реакція Ольги Барабаш:
У листі до керівника Держслужби, відправленому ще у листопаді минулого року, Ольга Барабаш відзначає, що, на її думку, перевірка проводилась з порушенням Положення про Держслужбу, а питання, що розглядалися, не були визначені відповідним наказом.
Далі на шести сторінках пані Барабаш відповідає по кожному з пунктів, так би мовити, обвинувачень.
А наприкінці взагалі вимагає «спростувати недостовірну інформацію», що міститься у довідці. Ба більше — попереджає, що за відсутності спростування звернеться до суду з позовом про визнання дій комісії незаконними, а складену довідку — недостовірною.
А наприкінці березня цього, 2021 року, пані Барабаш, як і обіцяла, звертається до суду з позовом до Держслужби якості освіти, та просить Окружний адмінсуд Києва визнати протиправними дії Держслужби, зобов’язати цю установу відкликати листа до Костянтинівського міського голови. Наразі відкрито адміністративне провадження.
Але міський голова Олег Азаров й зараз розповідає, що Барабаш ніяк не відреагувала на висновки перевірки.
Маслов проти Барабаш
Саме висновки Держслужби якості освіти, які Ольга Барабаш оскаржує у суді, були першим пунктом у зверненні заступника пані Барабаш, Володимира Маслова, до народного депутата Владлена Неклюдова.
На підставі скарги Володимира Маслова нардеп Неклюдов направляє депутатське звернення. При чому адресати — міністр освіти і науки, керівник тої самої Держслужби якості освіти, голова Донецької військово-цивільної та обласної державної адміністрації, Костянтинівський міський голова.
Майже через два місяці після отримання звернення міський голова Костянтинівки Олег Азаров видає розпорядження про:
— проведення службового розслідування стосовно начальника управління освіти
— створення комісії з проведення службового розслідування
— головою комісії призначено секретаря міської ради Днениса Коржикова
— відсторонення Ольги Барабаш від виконання посадових обов’язків
Строк роботи комісії — 2 місяці, до 26 червня.
Перший день відсторонення Ольги Барабаш розпочався зі скандалу. Володимир Маслов вочевидь так поспішав позбутися начальниці, що змінив замки у приймальні та її кабінеті.
Саме скаржника на власного начальника та пильного любителя міняти замки, Володимира Маслова, міський голова Костянтинівки призначає виконувати обов’язки начальника управління освіти. І це при тому, що ще у 2017-му Костянтинівським судом було визнано, що пан Маслов вчинив корупційне правопорушення, підписавши акти виконаних робіт, коли насправді усі зазначені роботи виконано не було. А виконували роботи представники СЄЗ Сергія Гонтаренко — улюбленого підрядника не тільки костянтинівської влади.
Згодом виконувати обов’язки керівника освіти було призначено іншого заступника, Ларису Мінаєву.
Звістка про відсторонення Ольги Барабаш набула широкого розголосу. З заявами на підтримку начальника управління освіти виступили інші народні депутати.
Ну, а що ж встановила комісія зі службового розслідування роботи начальника управління освіти Костянтинівської міської ради? Свою роботу вона розпочала ближче до завершення визначеного для неї строку.
Але. У порушення постанови Кабміну про порядок проведення службових розслідувань у розпорядженні міського голови не було визначено предмету самого розслідування. На першому ж засіданні пані Барабаш заявила про конфлікт інтересів серед окремих членів цієї комісії.
Крім того, замість розгляду питань, порушених нардепом Неклюдовим, комісія намагалася з’ясувати законність фінансування дитсадка № 15. Раніше він був на балансі заводу «Красний Октябрь», а на баланс управління освіти досі не прийнятий.
А наступне засідання комісії з проведення службового розслідування взагалі не відбулося через відсутність кворуму.
Сама ж Ольга Барабаш звертається до суду з позовом про скасування розпорядження мера про службову перевірку та своє відсторонення. А на підставі клопотання міського голови суд взагалі забороняє роботу комісії, до вирішення питання за позовом Ольги Барабаш.
Сама начальник управління освіти, яка досі залишається відстороненою від виконання обов’язків, пише відкрите звернення до міського голови з 22 пунктів, які, на думку пані Барабаш, свідчать про те, що безконтрольність з боку мера у сфері освіти ставить під загрозу початок навчального року, опалювального періоду та взагалі функціонування закладів освіти громади з першого вересня.