Ілюстративне фото з архіву "Вчасно"
На підконтрольних територіях Донеччини та Луганщини розпочинають роботу безпекові спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА. Вони проведуть моніторинг ситуації у 18 громадах, які залишилися без самоврядування, щоб об’єктивно та неупереджено оцінити передумови для організації виборів.
ЧИТАЙТЕ: Суд скасував постанову ЦВК про неможливість провести місцеві вибори у 18 громадах Донбасу
На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року в 10 громадах Донеччини та 8 громадах Луганщини на підконтрольних українському уряду територіях місцеві вибори так і не були призначені. Хоча національні вибори впродовж 2014−2019 років у цих громадах, як правило, відбувалися. Вже рівно рік як без місцевого самоврядування залишаються в Донецькій області м. Світлодарськ, м. Торецьк, с. Мирне, с. Ольгине, м. Волноваха, м. Вугледар, с. Сартана, с. Очеретине, м. Авдіївка, м. Мар'їнка, а в Луганській області — м. Гірське, м. Лисичанськ, м. Попасна, м. Сєвєродонецьк, с. Нижньотепле, с. Станиця Луганська, с. Широкий, м. Щастя.
Упродовж кількох місяців безпекові спостерігачі ОПОРИ збиратимуть публічну інформацію, надсилатимуть запити, зустрічатимуться з представниками військово-цивільних адміністрацій та мешканцями громад. Проаналізувавши все на основі власної розробленої методології, ОПОРА зможе оприлюднити публічні громадські висновки щодо можливості проведення виборчого процесу та надасть рекомендації органам влади.
ЧИТАЙТЕ: Вибори в 18 ОТГ на Донбасі: ЦВК не отримала гарантій безпеки для проведення голосування
«Країна втомлена від міжнародного збройного конфлікту, але ми відрізняємось від авторитарного сусіда тим, що не можемо собі дозволити ігнорувати Конституцію, права людини та форму їх захисту. Війна не все списує.
Ми не можемо більше на слово сприймати оцінки військово-цивільних адміністрацій щодо безпеки у 18 громадах Донецької та Луганської областей, в яких громадян було позбавлено права на місцеве самоврядування. Будь-яке рішення повинне бути обґрунтованим та прийматися на основі фактів, а не політичних інтересів.
В частині цих громад рівень безпеки може бути невідповідним і вибори лише погіршать ситуацію, а вільну кампанію не зможуть забезпечити їх організатори, натомість із великою долею ймовірності в тих громадах, де проводились останні парламентські та президентські вибори, немає жодних передумов для відмови громадянам у їхніх правах", — наголосила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.