«Ждуни» не дочекаються — ЗСУ прийдуть раніше: «лнр» повноцінно зможуть прийняти до складу рф лише у 2026 році

Протягом періоду до 2026 року в рф зібралися вирішувати «питання інтеграції псевдореспублік до складу росії». 

«Ждуни» не дочекаються — ЗСУ прийдуть раніше: «лнр» повноцінно зможуть прийняти до складу рф лише у 2026 році

Конституційний суд рф опублікував «постанову про прийняття до складу рф так званих  “л/днр” та утворення у складі росії нового суб'єкта». У ній йдеться про те, що для псевдореспублік діятиме перехідний період, який триватиме до 1 січня 2026 року. 

Протягом нього в росії зібралися врегулювати питання інтеграції «республік» в економічну, фінансову, кредитну та правову систему рф, зокрема питання виконання військового обов'язку та несення військової служби. Це одна із головних умов у договорі щодо прийняття нових територій до складу держави-агресорки.

Межі псевдореспублік визначаються межами їх територій на день утворення. Державною мовою в «днр» та «лнр» буде російська. Українська мова в документах не згадується зовсім.

«Тим, хто тиждень тому радів на псевдореферендумах, доведеться зачекати трохи більше трьох років. “Ждуни” не дочекаються — ЗСУ прийдуть раніше», — коментує голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Він також додав, що ситуація на папері і в житті різна. Щодня надходять поранені росіяни до медичних закладів Старобільська, а поблизу однієї з лікарень навіть влаштували блокпост. Зокрема, деяким вцілілим в зачищеному ЗСУ Лимані трохи пощастило — їм вдалося втекти подалі, до Щастя.

Вчора надійшло підтвердження про звільнення Торського на Донеччині, тому попереду — тільки деокупація Луганщини.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev