фото з ФБ сторінки Лиманської міськради
За підсумками 2018 року Лиманська громада отримала найбільше з ОТГ Донеччини власних надходжень — 230 мільйонів гривень. Загалом бюджет склав близько 600 мільйонів гривень, повідомляє ІА «Вчасно».
При цьому у Лиманській ОТГ немає сучасної школи — місцева влада не спромоглася визначити і подати на розгляд Донецької ОДА, яка школа буде опорною. У міській школі № 5 з 2017 року триває ремонт, другий рік дітей возять шкільним автобусом до сільської Дробишевської школи. У школі № 4 тече дах, учителі зараз ставлять відра, аби дітям не текло в класах на голову.
У громаді ремонтують центр надання первинної медико-санітарної допомоги. На це виділено 10 мільйонів гривень з державного та місцевого бюджетів. Щоправда, тут ремонтують підвальне приміщення і встановлюють у кожному вікні кондиціонери, яких загалом буде 32.
«У цьому центрі витягають пластикові вікна, які встановили у 2013 році, і встановлюють інші пластикові вікна. Там був ремонт за грантові гроші, тепер це заново переробляють за бюджетні гроші. Незрозуміло, навіщо така кількість кондиціонерів у невеликі двоповерховій будівлі», — говорить місцева жителька Тетяна Мільченко.
Приміщення Центральної міської лікарні здали за 1 гривню в оренду Інституту травматології та обласній травматологічній лікарні. Але ремонт тут робиться за гроші громади.
Жителі громади розповідають і про жахливий стан доріг. Взимку вони своєчасно не розчищаються, в результаті і люди, і автобуси змушені «перепливати» величезні калюжі.
фото з ФБ сторінки Лиманської міськрадиПри цьому у громаді є уся техніка для розчищення доріг та їх посипання. Трактор з додатковим обладнанням для снігорозчистки для КП «Лиманський зеленбуд» придбали за бюджетні гроші у 2017 році за 760 тисяч гривень.
Також громада має один з кращих на Донеччині Центрів безпеки громадян, який має допомагати комунальникам в утриманні доріг.
«У нашій громаді є чимало техніки, яка могла б своєчасно чистити дороги і тротуари. Скільки я бачу, ці машини стоять. То ріка, то болото — автобуси просто плавають, пішоходи не можуть пройти у самому Лимані, до деяких сіл взагалі не доїдеш. Влада так піарила закупку цих снігоприбиральних ковшів, а на ділі їх не побачиш», — розповіла жителька Лимана Тетяна Мільченко.
Заступниця Лиманського міського голови з комунальних питань Олена Муравльова пояснила, що наявні трактори не можуть згрібати намерзлості взимку, оскільки для цього не пристосовані.
На сесії Лиманської міської ради депутати нещодавно виділили 500 тисяч гривень на ремонт зупинок. Але куди витратили ці гроші, люди не знають. Жителі показують фото, на яких бетонна плита, що впала кілька місяців тому, лежить на землі. Зупинка може у будь-який момент впасти.
Жодного парку у Лиманській ОТГ за кілька років не було створено чи реконструйовано. Майже уся спортивна інфраструктура належить Донецькій залізниці. Відсутні також сучасні зони для відпочинку, дитячі ігрові майданчики, простори для спілкування.
Більшість ремонтів у Лиманській ОТГ виконує Дружківське управління капітального будівництва. У 2017 році це було Краматорське УКБ, проти якого зараз є кримінальні провадження.
«Гроші витрачаються, але неефективно, іде їх розкрадання. Торік активісти виявили, що на 2,5 мільйони гривень завищені суми по дев’яти договорах. Тоді порушили кримінальні провадження, але вони не розслідуються, затягуються, — розповів депутат Євген Воскобойников. — Таке враження, що місцева влада взагалі не думає про людей та забезпечення життя у громаді Коли приходиш до міського голови, чиновників з пропозиціями, поспілкуватися конструктивно не можна, там не сприймають».
Проти міського голови Лимана Петра Цимідана порушено кілька кримінальних проваджень, у тому числі за розкрадання бюджетних грошей і незаконне збагачення. Зараз ці справи знаходяться у суді.
ЧИТАЙТЕ: На Донетчине опять не состоялись суды над мэром Лимана и его сожительницей
ЧИТАЙТЕ: Обвиняемый в коррупции мэр Лимана хамил и ругался в ожидании решения суда
Нещодавно за вказівкою Цимідана з Лиманської міської ради прибрали портрети загиблих АТОвців. Після розголосу активісти самостійно повернули портрети на місце до холу міської ради.
ЧИТАЙТЕ: В Лимане чиновники убрали из исполкома портреты погибших воинов АТО
При цьому міський голова жодного разу не зустрічався з ветеранами АТО, родинами загиблих, не спілкувався з АТОвцями стосовно виділення землі учасникам бойових дій.
За 1 півріччя 2018 року на утримання апарату місцевої влади чиновники витратили до 20% надходжень.
Маючи власні доходи і найбільшу громаду на Донеччині, гроші не використовують на розбудову сучасних об’єктів інфраструктури та покращення життя людей у громаді.