З якими країнами «налагоджують» зв’язки нардепи від Донеччини / колаж із фото з сайтів та Фейсбук-сторінок Руслана Требушкіна, Юрія Солода, Максима Єфімова та Дмитра Лубінця
Загалом у Верховній Раді діє 47 різних груп із зв’язків із зарубіжними державами (кожна група — окрема країна). Журналісти ІА «Вчасно» проаналізували, до груп яких країн найчастіше записуються народні депутати Донеччини.
ЧИТАЙТЕ: Нардепи Донеччини отримали 124 тис. гривень компенсації за житло
Найпопулярнішою серед нардепів регіону є група з міжпарламентських зв’язків з Об’єднаними Арабськими Еміратами: у неї увійшли 9 із 12 обранців по округах Донецької області. Серед них — Муса Магомедов (округ № 45), Юрій Солод (округ № 47), Максим Єфімов (округ № 48), Валерій Гнатенко (округ № 49), Руслан Требушкін (округ № 50), Олександр Ковальов (округ № 51), Вадим Новинський (округ № 57), Володимир Мороз (округ № 59) та Дмитро Лубінець (округ № 60).
Друге місце за кількістю депутатів області розділили США та Німеччина. У групи цих країн увійшли по 5 депутатів.
Також популярними є групи із зв’язків з Італією (4 депутати), Швейцарією, Канадою та Кувейтом (по 3 депутати).
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. Першим кнопкодавом нової Верховної Ради став нардеп від Донеччини
По 2 парламентарі включають депутатські групи із зв’язків з Казахстаном, Туреччиною, Грецією, Великобританією.
Є серед переліку країн і доволі екзотичні та навіть небезпечні для перебування. Наприклад, Юрій Солод вирішив займатися налагодженням зв’язків із Іраком. Деякі нардепи вступили до груп Малайзії, Бразилії, Ізраїлю, Куби.
Єдиний депутат, який поки що ігнорує участь у таких депутатських групах — Сергій Магера (округ № 58).
Як зазначає голова Комітету виборців України Олексій Кошель, депутатські групи з міжпарламентських зв'язків часто використовуються зовсім не для робочих цілей.
«Інститут депутатських груп із міжпарламентських зв'язків часто використовується народними депутатами як різновид політичного туризму. Адже завдяки приналежності до певної групи народний депутат має змогу відвідати ту чи іншу країну. Тому не дивно, що в переліку найпопулярніших напрямків є не лише сталі парламентські демократії, але й досить екзотичні країни на кшталт Монако, ОАЕ, Японії, Куби чи Сінгапуру», — зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
За його словами, часто є сумнівною практична цінність від здійснення візитів парламентарів до ряду країн. Адже складно зрозуміти, які саме елементи парламентаризму цих держав могли б бути використані в умовах України.
Наприклад, в Об’єднаних Арабських Еміратах роль парламенту дуже далека від українських реалій, тому користі від поїздок туди наших парламентарів практично немає.