Фото: delo.ua
Сьогодні було закінчено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 8 осіб, серед яких службові особи трьох державних вугільнодобувних підприємств: «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське № 1». Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
В ході досудового розслідування встановлено, що у 2016 -2018 роках група осіб організувала схему, яка встановлювала фактичний контроль за державними закупівлями трьох вищезгаданих державних підприємств — від відстеження потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, контактів з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможців тендерів та контролю за розрахунками з ним.
Під час дослідження закупівель вказаних підприємств, антикорупційні органи встановили факти, що у майже 70 закупівлях договори на постачання отримувала одна компанія.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині НАБУ викрило схему завдання 51 млн грн шкоди шахтним держпідприємствам
Так, постачання паливно-мастильних матеріалів, запасних частин до гірничо-шахтного обладнання, металовиробів, кабельної продукції для шахт мала поставити одна й таж компанія. Проте з’ясувалося, що ця компанія виконувала роль посередника, перепродуючи з націнкою товар, придбаний в учасників реального сектору, які зважаючи на навмисно створені учасниками схеми перешкоди не мали реальних шансів напряму співпрацювати з держпідприємствами.
Як наслідок, вказані державні вугледобувні підприємства за три роки закупили товарів за завищеними цінами на загальну суму 174,5 млн гривень, незаконно переплативши понад 51,17 млн гривень.
Усім учасникам злочинної схеми було повідомлено про підозру.
На сьогодні досудове розслідування у справі закінчено. Обвинувальні акти стосовно фізичної особи, яке слідство вважає організатором злочинної організації, секретаря тендерного комітету «Селидіввугілля», секретаря тендерного комітету «Мирноградвугілля», голови, секретаря, членів тендерного комітету, секретаря тендерного комітету «Шахтоуправління Південнодонбаське № 1», а також фізичної особи скеровані до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.
Матеріали стосовно дій ще трьох осіб виділені в окреме кримінальне провадження. Йдеться про підозрюваних директора ТОВ «Доненергоекспорт» (оголошений у розшук у березні 2020 року), голову тендерного комітету ДП «Мирноградвугілля» (оголошений у розшук у квітні 2020 року), а також про невстановлену особу.