На окупованих територіях Донбасу росіяни якомога сильніше насаджують пропаганду населення, постійно “сіючи” думку, що нібито все більше міст хочуть бути під росією.

Сепаратисти з Донбасу, яких уже кілька тижнів кошмарить наступ українських військових, знову просяться в росію. Рішення провести “референдуми” на окупованих територіях сьогодні оголосили так звана влада лнр, днр та Херсонщини.

Маріуполець Василь Сарбаш наприкінці весни разом із дружиною вирвалися з окупованого міста, пройшовши всі кола рашистської фільтрації. Зізнається, що під час цього процесу людей наскільки “топчуть” морально, що навіть невинні відчувають незрозуміле відчуття провини, а дрібні неточності й “телефонні помилки” можуть погано закінчитися навіть для членів родини цієї людини. 

З початком контрнаступу українських захисників занедбаність окупованих територій почала “впадати в очі” місцевим ще сильніше, ніж до того. На зміну “радощам окупації” прийшло прозріння, що росії мешканці «днр» не потрібні, а тому чим ближчий час звільнення захоплених територій – тим гірша якість життя в “молодій республіці”. 

Ватажок так званої "днр" денис пушилін зник - його місцеперебування наразі невідоме.

Псевдореферендуми, які росія планує проводити на тимчасово захоплених територіях, є злочином, за участь у них передбачена кримінальна відповідальність.

Наприкінці травня росіяни разом з бойовиками так званих “Л/ДНР” окупували Маріуполь та взяли у полон майже 2,5 тисячі українських військових з “Азовсталі”. Одним з підрозділів, який знищував місто, був “Каскад” – угрупування з Донецької псевдореспубліки.

Російські ЗМІ повідомляють про обстріл тимчасово окупованого Донецька.

Український захисник на псевдо «Моджахед» родом з Луганщини, з перших днів повномасштабного вторгнення боронив рідну землю від окупантів.

Росіяни жорстоко катували українських військовополонених у колонії в Оленівці на очах інших полонених та цивільних заручників. Полонених змушували працювати, а за найменші «проступки» карали побиттям гумовими кийками. Були й регулярні побиття — вечорами, коли вимикали світло та вмикали голосно музику.