Росіяни звинуватили українських захисників у так званому «блокуванні Маріуполя» та «виданні наказів про вбивства військовополонених і мирних жителів».
Росіяни незаконно засудили до довічного чотирьох командирів ЗСУ за оборону Маріуполя/ Скриншот із відео
Так званий «верховний суд днр» оголосив чергові незаконні «вироки» щне чотирьом українським військовим, призначивши їм довічне ув’язнення в колонії особливого режиму.
Усі вони брали участь в обороні Маріуполя на початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році, повідомляє Маріупольська міська рада.
Серед них — командир 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Володимир Баранюк, його заступники Дмитро Кармянков і Віталій Ярошенко, а також командир 501-го батальйону морської піхоти Микола Бірюков.
Окупаційне «слідство» звинуватило українських захисників у нібито «блокуванні Маріуполя» та «виданні наказів про вбивства військовополонених і мирних жителів».
Насправді йдеться про чергову сфабриковану справу проти захисників Маріуполя, яких уже понад чотири роки незаконно утримують у російському полоні. Такі псевдосуди є частиною системної практики росії, спрямованої на переслідування українських військовополонених.
Їх карають не за доведені злочини, а за сам факт виконання військового обов’язку та опору російській агресії.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!