Фото: www.telegraph.co.uk
Флешмоб розпочали активісти руху “Сильні громади”, аби показати, що стара модель очікування на зміни та покладання надій на владу не працює.
За словами координатора руху “Сильні громади” Валентина Краснопьорова, людям потрібно показувати на прикладах, що варто самим брати відповідальність і змінювати свої громади.
Флешмоб вже охопив активістів з понад півтора десятка міст Донеччини, Луганщини та Дніпропетровщини, а загальна кількість історій складає вже більше 40. Наразі в мережі опубліковані історії активістів із понад 15 міст.
Так, Дмитро Макуха з селища Билбасівка Слов’янського району розповів історію про те, як об’єднавши зусилля з друзями, вдалося привести до ладу селищний парк та ініціювати встановлення урн.
Олександр Цахнів із Селидового розповів, як у невеликому місті на Донеччині юні активісти відроджують українські народні традиції і проводять театралізоване святкове дійство – Різдвяний вертеп.
Також Олександр розповів, як Селидівська громада відстояла тарифи на воду.
Активістка з Бахмуту Олена Щекодіна розповіла історію про згуртування людей навколо прибирання пляжу, до якого долучилися не лише учасники акції, але люди, що відпочивали на пляжі.
Активістка зі Слов’янська Євгенія Калугіна поділилася історією про те, як її пост про зношені сидіння в маршрутних автобусах міста отримав широкий суспільний резонанс, спровокував дискусію в соцмережах. Власник маршрутки відреагував на критику та змінив обшивку сидінь.
У Дружківці люди об’єдналися в ініціативну групу, щоб боротися зі свавільними відключеннями водопостачання в літню спеку. Кому ці відключення могли бути вигідні і як містянам вдалося вплинути на вирішення проблеми - про це розповів Павло Островський.
У Сєвєродонецьку активісти домоглися якісного ремонту дороги на одній із вулиць міста.
Більше історій можна прочитати в мережі Фейсбук за хештегом #РозкажиЯк.
Активісти руху “Сильні громади” закликають долучатися до флешмобу та розповідати про власні приклади активностей, що згуртували громаду. Для цього варто просто розповісти історію, яка надихає і може надихнути інших і додати хештег #РозкажиЯк.