Фото з трансляції обласної колегії
Сьогодні під час обласної колегії директор Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Сергій Натрус презентував програму поводження з промисловими відходами на 2018−2020 роки, передає ІА «Вчасно».
Натрус заявив, що на реалізацію цієї програми необхідно фінансування у розмірі 818 мільйонів гривень. Також він сказав, що з обласного бюджету для досягнення цілей програми необхідне виділення 600 тисяч гривень та потрібні 817 мільйонів гривень коштів промислових підприємств.
«Метою програми є вдосконалення системи поводження з промисловими відходами в Донецькій області, щоб забезпечити збільшення обсягу переробки та утилізації відходів, впровадження комплексу заходів для вирішення цієї проблеми», — зазначив Натрус.
Загалом, програма спрямована на запровадження комплексної системи утилізації та повторного використання відходів промислових підприємств, адже в області склалася вкрай критична ситуація у цій сфері. Найбільш забрудненими промисловими викидами містами Натрус назвав Добропілля, Торецьк, Маріуполь, Мирноград, Селидове та Авдіїївку. Також він зазначив, що на кожного жителя області приходиться 166 тонн промислових викидів.
Керівник Донеччини Олександр Куць після виступу Натрусу заявив, що приймати рішення про прийняття програми зарано. Куць хоче ознайомитися зі складом громадськості та науковців, які працювали над проектом.
Також керівник ДонОДА зазначив, що у прокуратури області є деякі питання до діяльності департаменту у сфері поводження з відходами.
ЧИТАЙТЕ: Держаудитслужба перевірить діяльність Департаменту екології ДонОДА за останні 3 роки
Нагадаємо, в 2006 році на Донетчині було створено комунальне підприємство «Донецький регіональний центр поводження з відходами».
Підприємство протягом декількох років стабільно зазнає збитків. При цьому посадовцям КП з обласного бюджету продовжують виділятися мільйони гривень на придбання установок, спецвтомобілів та впровадження новітніх програм, значимість та рентабельність яких викликає великі сумнівни.
Теневі бухгалтерські схеми та фігурування підприємства у кримінальних справах викликають інтерес не тільки аудиторів, але й правоохоронців.