Вона дозволяє бачити інформацію про використання школою грошей як з бюджету, так і батьків, повідомляє ІА «Вчасно»
Зараз до системи «Open school» долучилися навчальні заклади Дружківки і Краматорська. 10 січня її презентували освітянам Костянтинівки.
Розробники «Open school» почали впроваджувати сервіс у 2015 році на Херсонщині. Зараз школи у кількох регіонах України (Херсон, Житомир, Чернігів) почали оприлюднювати інформацію про свої бюджети.
«Наша система дозволяє знизити напругу між батьками і директорами шкіл, батьки на сайті зможуть побачити, куди витрачені їхні благодійні внески, — розповів зі співзасновників Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл Юрій Антощук. — На сайті також є вкладка „Потреби“, де школи показують, що їм потрібно придбати, гроші на потреби можуть дати як благодійники, так і з бюджету».
Впроваження системи є безкоштовним для навчальних закладів. Також розробники організовують навчання адміністраторів, які відповідатимуть за наповнення сайту. За законом інформацію про використані гроші потрібно оприлюднити за 10 днів після витрат. Потрібно вказати суму і на що вона витрачена, також прикріпити скан (фото) квитанції. Система має мобільний додаток, працювати з нею можна, використовуючи телефон.
Директори шкіл та представники батьківських комітетів по-різному ставляться до такої новації.
«Зараз наші школи фактично не мають автономії, за них звітує управління освіти, — каже начальниця управління освіти Ольга Барабаш. — За гроші потрібно відповідати — на різних порталах ми оприлюднюємо договори, тендери, різні документи. У Костянтинівці ми оберемо дві пілотні школи, які погодяться на цей проект, покажемо іншим переваги».
За словами директорки Костянтинівського ліцею Наталії Пащенко, зараз навчальний заклад звітує на своєму сайті і на батьківських зборах про використані гроші, після таких звітів довіра батьків зростає. Приєднання до системи «Open school» дасть можливість побачити, скільки грошей було виділено на конкретну школу з бюджетів — на зарплату, комунальні послуги, ремонти тощо.
У перспективі розробники планують передати Єдину системи відкритих бюджетів шкіл на баланс Міністерства освіти і науки України.