Фото ІА "Вчасно"
Петро Порошенко подав максимально можливу кількість кандидатур (по 7 осіб) до складу всіх 199 окружних виборчих комісій. Таким чином його представництво в складі ОВК налічує 1 393 особи. Володимир Зеленський також майже повністю використав свою квоту, делегувавши 1 379 кандидатур до складу 197 ОВК, повідомляє прес-служба мережі «ОПОРА».
Жодного представника Володимира Зеленського немає в складі двох окружних виборчих комісій (№ 57 і № 58) з центром у м. Маріуполь. Ці комісії відповідно до визначеної законодавством процедури були доукомлектовані за поданням голови ЦВК.
ЦВК у збалансований і пропорційний спосіб розподілила керівні посади між двома кандидатами, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування. Володимир Зеленський отримав у складі ОВК 99 посад голів комісій і 98 посад секретарів комісій, Петро Порошенко — 100 посад голів комісій і 99 посад секретарів. Двоє осіб, які стали секретарями комісій, були внесені за поданням голови ЦВК.
ЧИТАЙТЕ: Порошенко готов к дебатам с Зеленским и 14 и 19 апреля — глава БПП
69% (або 1 898 осіб) персонального складу новосформованих окружних виборчих комісій складають особи, які працювали в ОВК протягом проведення так званого першого туру президентських виборів 2019 року. Решта 31% (або 861 особа) є новими і не були членами окружних виборчих комісій, утворених для організації виборів, що відбувалися 31 березня 2019 року.
Петро Порошенко подав до складу новосформованих ОВК 82% (або 1 142) осіб, які вже працювали в окружних комісіях для проведення першого туру голосування. З них 168 (15%) були делеговані до складу попередніх ОВК самим Петром Порошенком, а решта представляли інших кандидатів. Зокрема 144 особи (13%) раніше входили до складу ОВК за поданням кандидатки Юлії Литвиненко, 132 особи (12%) — за поданням Володимира Петрова, 120 осіб (11%) — за поданням Василя Журавльова і 112 осіб (10%) — за поданням Юрія Тимошенка. Також велика кількість членів ОВК, делегованих Петром Порошенком до складу новосформованих комісій, раніше подавалися Романом Насіровим, Сергієм Капліним та Олександром Морозом.
54% (або 746) кандидатур, поданих до складу новосформованих ОВК Володимиром Зеленським, також працювали в окружних виборчих комісіях напередодні проведення так званого першого туру голосування. З них 159 осіб (21%) входили до складу ОВК за поданням самого Володимира Зеленського, а решта представляла інших кандидатів.
Порівняно з Петром Порошенком, кількість кандидатів у Президенти, від яких члени ОВК «перейшли» до Володимира Зеленського, є більшою, однак частка таких осіб від кожного з них є незначною. Зокрема 44 особи (6%) раніше входили до складу ОВК за поданням Миколи Габера, 43 особи (6%) — Олега Ляшка, по 40 осіб (5%) — Анатолія Гриценка і Олександра Шевченка, 34 особи (5%) — Юлії Тимошенко, 29 осіб (4%) — Сергія Тарути.
Масштаб і спосіб переходів членів виборчих комісій раніше поданих одними кандидатами до інших кандидатів з одного боку увиразнює проблему так званих технічних кандидатів, з іншого — може свідчити про рівень взаємодії та координації зусиль між окремими кандидатами.
У гендерному розрізі з 2 786 членів окружних виборчих комісій 40% складають чоловіки і 60% жінки. Серед голів окружних комісій частка жінок складає 53%, поміж секретарів комісій жінок 72%. Серед членів комісій, делегованих до складу ОВК Петром Порошенком, жінок 64%, у Володимира Зеленського частка жінок, поданих до складу ОВК, складає 56%.
Майже 86% членів ОВК мають попередній досвід роботи у складі виборчих комісій. Для виборчих комісій, сформованих 18 лютого 2019 року, частка осіб з попереднім досвідом була меншою і складала 65%. Кандидати в Президенти, які беруть участь у повторному голосуванні, не вдавалися до масових замін членів ОВК на попередньому етапі кампанії (Петро Порошенко замінив 4,5% поданих кандидатур, тоді як Володимир Зеленський — 22%). Можна очікувати незначної ротації у складі окружних виборчих комісій з огляду на те, що дві третини членів уже працювали в цих комісіях у межах підготовки до проведення голосування 31 березня 2019 року.