Фото: zib.com.ua
З 1 квітня 2019 року адміністрування урядової програми «Доступні ліки» від обласного департаменту охорони здоров’я перейшло до Нацслужби здоров’я України, повідомляє ІА «Вчасно». Таким чином, відтепер гроші на придбання препаратів йдуть напряму «за пацієнтом», а не перерозподіляються обласним бюджетом.
Крім того, з квітня отримати ліки за програмою «Доступні ліки» можна тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я.
ЧИТАЙТЕ: Із квітня отримати «доступні ліки» можна буде лише за електронними рецептами
Саме через такі зміни реалізація програми в регіоні дещо ускладнилась. За новими правилами, в медичних закладах має бути встановлена відповідна медична інформаційна система, а аптеки, що приймають участь у программі, мають за власний кошт встановити спеціальне програмне забезпечення. Наразі є міста, в яких аптеки-учасниці програми досі не почали відпускати ліки за електроним рецептом.
«Проблемні питання є, і вони до нас надходять, але впливати ми ніяк не можемо, адже всі функції адміністрування перейшли до Нацслужби здров’я України, — розповіла ІА „Вчасно“ Яніна Ватуліна, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ДонОДА. — Краще за інших наразі програма реалізується у Маріуполі, Мирнограді і Слов’янську. Не розпочали роботу з електронними рецептами поки що в Угледарі і Костянтинівці».
На сьогоднішній день усього в Донецькій області договір з НСЗУ підписали 47 аптечних мереж, відпуск ліків за електроними рецептами здійснюють 295 аптек.
«Ми чекаємо, що у травні інші аптеки вирішать усі технічні питання, і програма запрацює повноцінно», — додала Яніна Ватуліна.