Сьогодні активісти повторно проінспектували харчоблок загальноосвітньої школи № 67, розповіла ІА «Вчасно» Марія Бубнова.
Свій візит на кухню цієї школи Марія Бубнова знімала на відео. На записі видно, що під час перевірки з'ясувалося, що дітей годують продуктами, які зберігаються з порушенням всіх правил. При цьому активісти виявили в морозильнику шкільного харчоблоку нарізану і заморожену моркву, яка за правилами повинна зберігатися при температурі +5, пророщену і дуже дрібну цибулю — розміром з голубине яйце, а також яйця, термін зберігання яких, згідно з документами, минув півтора місяці тому.
На сирих продуктах і готових стравах були відсутні стікери, на яких вказувалися б терміни і умови зберігання.
Також на запис потрапила запіканка, над якою висів халат однієї з працівниць кухні — край цього халата був забруднений в запіканці.
Працівники харчоблоку, що потрапили на відеозапис, всіляко заважають активістам, кричать, що ті не дозволяють їм працювати, а після того, як Марія Бубнова сказала, що її дочка вчиться в цій школі, вона зі співробітниць заявила: «Якщо вам не подобається тут, переводьтеся в іншу школу».
«Ми вперше провели інспекцію харчоблоку школи № 67 ще перед весняними канікулами, проводили перевірку разом з директором, зафіксували порушення, — розповіла Марія Бубнова. — Раніше ми перевіряли харчоблок школи № 62 — там також були виявлені порушення. Коли я звернулася до начальниці Департаменту освіти Маріупольської міськради Братчикової, вона сказала, що це поодинокі випадки і про системні порушення говорити рано. Тепер ми провели повторну перевірку харчоблоку 67-ї школи і виявили, що вони нічого не виправили в своїй роботі. Тепер я думаю, можна говорити про системні порушення».
За словами Марії Бубнової, школу № 67 обслуговує Маріупольський комбінат дитячого харчування.
ЧИТАЙТЕ: ВИДЕО. В Мариуполе продолжается скандал вокруг стендов «Метинвеста» в школах
«Зараз послуги харчування в школи і дитячі сади Маріуполя надають всього три великих постачальника, — каже маріупольчанка. — Ми виявили, що у всіх присутні практично одні і ті ж порушення. При цьому, в 63-й школі батьки після проведеної нами інспекції відвідували харчоблок і переконалися, що всі порушення виправлені. А в 67-й школі не тільки проігнорували результати нашої перевірки, а й поводяться агресивно».
Марія Бубнова повідомила, що претензії постачальникам послуги можуть вставляти тільки самі навчальні заклади, але при цьому в штаті шкіл і дитячих садів немає юристів, а самі керівники навчальних закладів не завжди достатньо компетентні в даному питанні. У той же час у Маріупольській міськраді заявляють, що контроль за якістю харчування в школах і дитячих садах можуть взяти на себе самі батьки.
«Між навчальними закладами і постачальниками послуги харчування укладені договори, згідно з якими невиконання умов даних договорів тягне за собою штрафні санкції, — каже Марія Бубнова. — Ми склали акт за результатами перевірки харчоблоку 67-ї школи і будемо піднімати питання про висунення претензій постачальнику».
Жінка повідомила, що у квітні вона організувала і провела для працівників дитячих садів семінар, на якому розповіла, на що слід звертати увагу на харчоблоці та як змусити постачальників виконувати умови договорів.
«На цьому семінарі багато хто був зацікавлений, багато хто ставив питання. Але в школах ми спостерігаємо ті ж порушення, що і в дитячих садах, — каже Марія Бубнова. — У відділі освіти нам запропонували провести такий же семінар для працівників шкіл. При цьому вони відмовилися надати приміщення. Ми намагаємося вирішити проблему харчування наших дітей, але не бачимо в цьому ніякої зацікавленості міста».