Фото: прес-служба партії «Довіряй ділам»
21 липня в Україні мають відбутися позачергові вибори депутатів Верховної Ради України. Потенціальні учасники виборчих перегонів проводять з’їзди, праймерізи та різноманітні засідання. Днями на політичній арені з’явилася партія «Довіряй ділам», заснована одіозними міським головою Харкова Геннадієм Кернесом та очільником Одеси Геннадієм Трухановим.
Вчора у Харкові відбувся перший об’єднавчий з’їзд партії. Серед регіональних делегатів політичної сили виявилися мер Покровська Руслан Требушкін та міський голова Бахмута Олексій Рева, повідомляє ІА «Вчасно».
Під час з’їзду обидва мери сиділи не просто в залі, а в президії партії. І Требушкін і Рева відрізняються політичною безпринципністю, створенням у своїх містах корупційних схем і проросійськими діями весною 2014 року.
Руслан Требушкін був обраний мером Покровська (колишній Красноармійськ) восени 2015 року, після проведення місцевих виборів в Україні.
Будучи в 2014-му році мером сусіднього Мирнограда, Руслан Требушкін відкрито підтримував Антимайдан у Києві і організовував мітинги в підтримку Януковича на Донеччині. Згідно з повідомленнями ЗМІ, також навесні 2014 року Руслан Валерійович, згадуючи анексію Криму, говорив, що «вдячний Путіну за те, що він зробив».
Після перемоги Євромайдану, Требушкін різко змінив свою риторику і «перефарбувався» в патріота України. Сьогодні на державні свята Требушкін часто одягає вишиванку, але так і не навчився вести сесії міської ради державною мовою, як того вимагає законодавство. Більшість своїх промов на публічних заходах Руслан Требушкін також виголошує мовою окупанта.
Крім того, в 2018 році Руслан Валерійович запам'ятався жителям Покровська своїми кадровими рішеннями. На посаду одного зі своїх заступників Требушкін намагався призначити чинного чиновника з терористичної «ДНР». Зупинила його лише реакція СБУ та розголос у ЗМІ.
Минулого року мер Покровська близько півроку був відсутній на своєму робочому місці, а також встиг стати фігурантом декількох кримінальних проваджень, пов'язаних з корупцією.
ЧИТАЙТЕ: В отношении подозреваемого в коррупции мэра Покровска закрыто уголовное производство
Тривалу відсутність Требушкіна пов'язували з спробами «вирішити» питання на свою користь за допомогою авторитетних покровителів, серед яких народний депутат від групи «Відродження» Євгеній Гєллєр.
Восени 2018 року прокуратура Дніпропетровської області раптово закрила кримінальне провадження щодо мера прифронтового міста, якого підозрювали в незаконному збагаченні і приховуванні інформації про майно.
Під керівництвом Требушкіна проводяться непрозорі закупівлі в системі ProZorro, вигідні підряди та мільйони бюджетних коштів отримують друзі Руслана Валерійовича, а місто втрачає довіру міжнародних партнерів.
ЧИТАЙТЕ: Чиновники Покровска разыграли на тендерах сотни миллионов гривен Европейского банка между связанными фирмами
ЧИТАЙТЕ: В ПРООН отреагировали на «распил» чиновниками Покровска сотен миллионов гривен европейских средств
Журналісти ІА «Вчасно» встановили, що наприкінці минулого року у ході закупівель міської ради гроші Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) були «розіграні» між фірмою-переможцем і двома безпосередньо пов'язаними з ним фірмами. Після цього група технічної координації ПРООН, яка надає Банку підтримку з питань впровадження Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, здійснила моніторинг проведених чиновниками тендерів. Фінансування проектів в Покровську було призупинено.
Має Руслан Требушкін і цікаві зв’язки з київським шоу-бізнесом. Уже три роки триває його «співробітництво» з продюсером і чоловіком співачки Наталії Валевської Володимиром Пригладем. З 2016 року сім’я Пригладя отримала з бюджету прифронтового міста майже 13 мільйонів гривень за організацію різноманітних свят і концертів.
Влітку 2017 року чиновники Покровська і чоловік співачки Валевської успішно провернули сумнівну операцію з купівлі транспортних засобів на суму 1,7 млн гривень. Тоді в ході проведеного за 40 хвилин тендера покровське КП «Управління міського господарства» купило у Пригладя за завищеною ціною старі автобуси, незважаючи на те, що в технічних характеристиках транспорту не було вказано, що автобуси можуть бути б/у. Крім того, з'ясувалося, що технічні характеристики тендера були написані чітко під підприємця Пригладя.
Історія з автобусами сколихнула громадськість і ЗМІ, які провели власні розслідування і виявили підозрілі схеми. Ці факти привернули увагу і місцевої прокуратури, яка вела розгляд по відповідній кримінальній справі.
У серпні 2018 року розгляд кримінальної справи раптово припинився, а співпраця Требушкіна і Пригладя набирала обертів і продовжується досі. До речі, Пригладь також зібрався у Верховну Раду: він став першим кандидатом, якого зареєструвала ЦВК.
Детальніше про схеми «розпилу» бюджетних коштів у Покровську можна прочитати у публікаціях за посиланнями:
У Покровську переможцем тендерів по ремонту за гроші Євробанку стала фірма-фігурант кримінальних справ
Никогда не было, и вот опять: на Донетчине многомиллионный тендер выиграла фирма из окружения мэра Покровска Требушкина
42 мільйони за півтора роки: як наближені до мера прифронтового Покровська підприємці виграють вигідні тендери
Підставні фірми та незаконний тендер: як чиновники Покровська завдали державі збитків на майже 3 млн грн
Замість свят на 35 млн грн влада Покровська могла б сплатити річний борг міста за воду
Власти Покровска без проведения тендеров выделили почти миллион гривен на празднование «Щедрик Феста»
Відрізняє Руслана Требушкіна і доволі безпринципна позиція і відсутність будь-яких політично-моральних орієнтирів. З 2008 по 2014 рік Требушкін був членом «Партії регіонів», після 2014 підтримував і співпрацював з депутатом від партії «Відродження» Євгенієм Гєллєром. До квітня 2019 року не раз розсипався у дифірамбах президенту Петру Порошенку та обласній владі в особі голів Донецької ОДА Павла Жебрівського та Олександра Куця.
Після першого туру президентських виборів і прогнозованої перемоги Володимира Зеленского Руслан Валерійович вступив у конфронтацію з ДонОДА і почав заявляти, що політикани нібито заважають розвитку Покровська.
Зараз через свій відеоблог у соціальних мережах Руслан Требушкін усіляко підтримує Кернеса і Труханова. «Це, на мою думку, лідери реальних справ у себе в містах», — резюмує мер Покровська.
Олексій Рева керує Бахмутом (колишній Артемівськ) вже майже 30 років. Був обраний у 1990 році головою тоді Артемівської міської ради народних депутатів. Після цього обирався на посаду міського голови Бахмута у 1991, 1994, 1998, 2002, 2006, 2010 роках.
Згідно з повідомленнями ЗМІ, у дні, коли міста Донбасу захоплювалися бойовиками, Рева довгий час «заігрував» із сепаратистами, намагаючись не викликати агресію з їх сторони. Тоді над будівлею міськради розвивалися два прапора — «ДНР» і Артемівська. Сам градоначальник називав це компромісом, що дозволяє зберігати спокій в місті.
ЧИТАЙТЕ: Рева: Я думаю, что сторонников и России, и «ДНР» около 30%
У травні 2014 року Рева зустрівся в захопленому будинку горлівського УВС з терористом Безлером. Мер зараз стверджує, що тоді він був заручником. Після розмови з бойовиком Олексій Рева виїхав до Києва нібито для лікування.
Примітно, що за роки свого керівництва Бахмутом Олексій Рева побудував сімейну бізнес-імперію, яка володіє торговими, транспортними і виробничими підприємствами не тільки на Донбасі, але і в інших регіонах країни. Корупційні схеми, вибудувані градоначальником, дозволяють йому і його родині безкарно збагачуватися.
У Бахмуті, де з 2014 року населення збільшилося за рахунок переселенців і військовослужбовців, пасажирськими перевезеннями займаються тільки два підприємства — АТП 11406 і фірма «Лакі». При цьому за цими компаніями стоять одні й ті ж особи.
ЧИТАЙТЕ: Расследование: мэр Бахмута и его семья построили бизнес-империю на коррупционных схемах
Власником АТП 11406 є Олег Орел, а керівником фірми «Лакі» його син Олексій Орел. При цьому і АТП і «Лакі» орендують автобуси для перевезень у компанії «Деми», яка має в своєму розпорядженні більш ніж 80 транспортних засобів. Власницею «Деми» є дружина мера Бахмута Олена Рева.
Також активістами і журналістами встановлено, що у володінні мера Олексія Реви є не тільки люксові авто, земельні ділянки та колекція зброї, а й транспортні і торговельні підприємства, а також виробництва в сфері будматеріалів, нафтопродуктів і хлібобулочних виробів. Власниками цих компаній виступають родичі мера або створені ними юридичні особи.
Наприклад, фірма «Бахмутхліб», що належить дружині міського голови Олені Реві, бере активну участь в тендерах. Вона з 2016 року отримала 128 контрактів на 38 мільйонів гривень, в тому числі, від бюджетних установ.
ЧИТАЙТЕ: З початку року дружина мера Бахмута «натендерила» 5 мільйонів гривень на поставках хлібу
Син Олексія Реви Дмитро тривалий час займався торгівлею, сільським господарством, нерухомістю і нафтопродуктами, а також перевезеннями через лінію розмежування, які є дуже прибутковим бізнесом.
У березні 2017 року Національне агентство з питань запобігання корупції склало адміністративні протоколи на Олексія Реву за передачу земельних ділянок в оренду своїй дружині. Тоді Рева порушив вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Як і Руслан Требушкін, Олексій Рева встиг декілька разів змінити свої політичних вподобання: був членом «Партії регіонів», на президентських виборах підтримував Петра Порошенка, після перемоги Володимира Зеленського «перевзувся» і тепер вирішив «довіряти ділам».
Зазначимо, політсилу «Довіряй ділам» користувачі соціальних мереж вже встигли охрестити партією «мракобєсія, корупціонерів та підлабузників».
Риторика політичної сили викликає занепокоєння в українців. Зокрема, за словами Кернеса, головними завданнями їх з Трухановим політсили стануть: «мирне врегулювання на Донбасі», «приведення мовного закону до європейських стандартів», і «подальший розвиток децентралізації».
Що стосується «мирного врегулювання», то, Кернес навіть уточнив деякі деталі. Він вважає що «соромитися прямих переговорів з Росією не потрібно», при цьому необхідно «в першу чергу покаятися».
Також мери зібралися «прибрати розділення українців на правильних та неправильних, патріотів та сепаратистів».
За словами Руслана Требушкіна, партія створена «для того, щоб прийшов мир і розвивалися громади не за принципом політичної доцільності».
Зазначимо, вчора громадські організації прийшли з пікетом під будівлю, де проходив з’їзд партії «Довіряй ділам». Акція протесту пройшла під гаслами «Можемо повторити» і «Стоп, реванш».
Також активісти поклали на землю макет карти України та налили біля неї червону фарбу, усі хто проходив мали переступати через нього та фактично лишати червоні сліди, що символізували кров.
Наступний з’їзд партії відбудеться 9 червня в Одесі, тоді будуть озвучена більш конкретна програма, деталі щодо фінансування та складу.