Фото зі сторінки Максима Єфімова у ФБ / автор: Олександр Сенько
Лояльні ЗМІ «великого благодійника» Максима Єфімова ледь встигають інформувати про численні акції, конкурси, заходи, які проходять під патронатом або за сприяння нардепа. Окрім «кишенькових» журналістів про хист нардепа-бізнесмена багато чого може розповісти і його партнер по бізнесу Сергій Близнюк, син керівника Мінрегіонбуду за часів уряду Азарова, але більш відомого, як багаторічний очільник Донецької ОДА. Разом з сім’єю Близнюків Максим Єфімов володіє найбільшими активами: Старокраматорським машинобудівним заводом, «Енергомашспецсталлю», Краматорським заводом важкого верстатобудування. Тісний зв’язок у нардепа спостерігається з іще однією одіозною особистістю — засновником Індустріального союзу Донбасу Олегом Мкртчаном, якого минулого року було затримано в Росії за розкрадання коштів державного банку.
А взагалі-то, Максим Вікторович — типовий представник фракції БПП із колишніх регіоналів. Членство в провладній партії відкрило йому ще більше можливостей, а саме, доступ до законотворчості.
Виграти вибори у 2014 році для нього було легко: гра на власному політичному полі, недолуга робота основного конкурента Юрія Боярського минулої каденції, активні зустрічі з населенням, звичайно, вчасно вдягнута вишиванка і несподіваний патріотичний підйом, а головне — лояльні 6 членів ОВК від політсил «Свобода», «Удар», Наталії Королевської та Партії Зелених.
Як народний депутат, Максим Вікторович активний користувач Фейсбуку, часто згадується в матеріалах сайту і на сторінках газети «Восточний проект», який належить… йому й належить, проводить багато зустрічей із населенням, звітує. У звітах, як і багато, хто з володіючих адмінресурсом, приписує собі заслуги міської ради Краматорська. В місті також працює громадська приймальня обранця, щоправда під одним дахом з благодійним фондом свого ж імені й ГО «Наш край».
Можна оцінити й «переможні закони», які ініціював Єфімов у ВРУ. Один з них «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку конкурентного виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії», який дозволив заробляти на «зеленому» тарифі низці компаній, близьких до постмайданних політиків. Протягуючи Закон, планує збільшити свої «зелені» безпосередньо і народний депутат з БПП, який відомий як власник підприємств, що виробляють вітроенергетичне обладнання. Проте, окрім цього, він є бенефіціаром шести компаній, які отримують «зелений» тариф. Ось такі законодавчі ініціативи філантропа Максима Єфімова, який відкрито виступає проти конкуренції в сфері зеленої енегретики та проти аукціонів на постачання електричної енергії, щоб призвело до її здешевлення.
Став Єфімов головним ініціатором ще одного «вигідного» йому Закону про «переміщені кошти», тобто гроші місцевих бюджетів населених пунктів Донецької та Луганської областей, які наразі не підконтрольні українській владі. Ці фінансові ресурси передаються на час тимчасової окупації цих територій для вкладення в інфраструктуру Донеччини.
Таким чином, пов'язані з мажоритарником від БПП Єфімовим фірми почали укладати договори й отримувати підряди на десятки мільйонів гривень на відбудову Донбасу в його ж окрузі, зокрема, незавершена вчасно забудова льодової арени (68 млн. грн.), реконструкція Краматорської української гімназії (53 мл. грн.), капітальні ремонти 2 шкіл і 5 садочків (7 2 млн. грн.), реконструкція міського палацу культури «Будівельник» (33 мл. грн.).
Один з об’єктів фігурує і в кримінальній справі, яку розслідує НАБУ — реконструкція опорної школи Дружківки. На бюджетні підряди «підсіли» ще два підприємства, пов’язані з Єфімовим — ТОВ «БК «Крамміськбуд» і ТОВ «Стройуком». На їх рахунках перемоги в масштабних проектах на озеленення і реконструкцію саду ім. Бернацького на суму понад 102 млн. грн. Загалом, ці дві фірми отримали більше ніж півмільярда гривень.
Ще одне досягнення нардепа — топ-5 офшорних героїв. Вдалий підприємець-депутат Максим Єфімов після анексії Криму встиг перереєструвати там фірму «Домкримстрой», нібито, щоб не втратити оформлену на себе землю, а також придбати й оформити на свою матір «вертолітний майданчик Януковича», заволодіти ще одним активом президента-втікача ПАТ «Донбасенерго».
Більш детально про схеми нардепа від 48 виборчого округу зі зарплатнею 25 тисяч грн. на місяць дивіться в сюжеті «Громадського патрулю».