Борці Донеччини на чемпіонаті світу зайняли призові місця та здобули олімпійську ліцензію

На чемпіонаті світу зі спортивної боротьби Донеччину у складі збірної України представляли 4 спортсмени — вони здобули «бронзову» і «срібну» медалі та ліцензію на Олімпіаду.

Спортсмени Донеччини на чемпіонаті світу зі спортивної боротьби здобули ліцензію на Олімпіаду та зайняли призови місця / Фото: пресслужба ДонВЦА

Змагання проходили в столиці Казахстану місті Нур-Султан, від Донецької області у збірну України вийшли 4 спортсмени: у греко-римській боротьбі — Максим Євтушенко (Краматорськ), у жіночій боротьбі — Аліна Бережна (Торецьк) та Ірина Гусяк, у вільній боротьбі — Олександр Хоцянівський (Волноваський район), повідомляє пресслужба ДонВЦА.

Єдину бронзову медаль та олімпійську ліцензію серед українських борців вільного стилю у ваговій категорії до 125 кг приніс капітан збірної Олександр Хоцянівський.

У ваговій категорії 72 кг серед жінок «срібло» чемпіонату світу здобула Аліна Бережна (у дівоцтві — Махиня). На шляху до фіналу борчиня впевнено здолала бронзову призерку Пан-Американського чемпіонату Вікторію Френсіс із США (4:0) та дворазову чемпіонку Азії, чемпіонку світу U23 Паліху Паліху з Китаю (7:0).

ЧИТАЙТЕ: На Донеччині для видатних спортсменів придбають житло

У сутичці за «золото» Бережна зустрілась з чемпіонкою Олімпійських ігор 2012 року, срібною призеркою Олімпійських ігор 2016 року, чемпіонкою світу 2015 року, чемпіонкою Європи 2013−2014 років Наталією Воробйовою з Росії, і, на жаль, поступилась з рахунком 2:4.

Ще одна борчиня Донеччини в Нур-Султані Ірина Гусяк зупинилася на стадії ¼ фіналу у ваговій категорії 55 кг. Спочатку їй менше хвилини знадобилось, аби здолати на туше суперницю з Кореї Кім Хе Юн (4:0), потім вона перемогла Андреа Беатріче Ану з Румунії (2:1), але далі не змогла перемогти Бедіху Гун із Туреччини (4:14).

Представник регіону в змаганнях з боротьби греко-римської Максим Євтушенко у ваговій категорії до 72 кг поступився в кваліфікації Лі Джиєну з Південної Кореї — 1:5.

Всього за підсумками чемпіонату світу з боротьби в активі збірної України виявилось чотири нагороди (1 золота, 2 срібні, 1 бронзова) і п’ять ліцензій на Олімпійські ігри в Токіо-2020. Чемпіоном став Жан Беленюк (греко-римська боротьба, 87 кг), віцечемпіонками — Ірина Коляденко (жіноча боротьба, 65 кг), Аліна Бережна (жіноча боротьба, 72 кг), бронзовим призером — Олександр Хоцянівський (вільна боротьба, 125 кг).

Ліцензії здобули Жан Беленюк, Олександр Хоцянівський, Ленур Теміров (греко-римська боротьба, 60 кг), Оксана Лівач (жіноча боротьба, 50 кг) та Алла Черкасова (жіноча боротьба, 68 кг).