МінТОТ за міжнародні кошти не реалізувало жодної з ініціатив на підтримку переселенців та ветеранів АТО/ООС / фото: radiosvoboda.org
При цьому МінТОТ також не завершило у встановлені терміни реалізацію 10 пілотних субпроєктів, які впроваджуються в громадах, які постраждали від збройного конфлікту, повідомляє Рахункова палата України.
Про це свідчать результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених міністерству в 2018-му — I півріччі 2019 року.
Так, для впровадження проєкту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей» у вересні 2016 року Україна отримала фінансову допомогу від МБРР у розмірі 3,2 млн доларів США. Координатором та головним розпорядником бюджетних коштів стало саме МінТОТ. МБРР визначив, що Проєкт мав завершитися 3 червня 2019 року.
«Упродовж 2,5 років надійшло майже 2,2 млн доларів гранту. Реалізація Проєкту здійснювалась дуже повільно, і станом на дату завершення використано лише 52 відсотків коштів гранту», — зазначають у Рахунковій палаті.
Також МінТОТ у жовтні 2017 року в рамках частини проєкту відібрало 10 пілотних субпроєктів місцевих органів самоврядування з чотирьох областей України — Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської.
Субпроєкти передбачали відновлення інфраструктури, створення умов для надання медичних послуг, реабілітації та психосоціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та ветеранів АТО/ООС, підтримку розвитку їх підприємницького потенціалу та отримання доходу.
ЧИТАЙТЕ: МінТОТ відкликало позов проти переселенців, які критикували його роботу
Але міністерство, ініціатори та імплементатори субпроєктів не забезпечили своєчасної реалізації жодного з них у повному обсязі.
При цьому до субпроєктів взагалі не були залучені до участі територіальні громади, розташовані в Донецькій і Луганській областях, які найбільше постраждали від конфлікту.
Наслідками нереалізації субпроєктів у встановлені терміни стали, зокрема, незабезпечення учасників АТО/ООС, ВПО, ветеранів війни послугами медичної та фізичної реабілітації; ненадання психологічної допомоги; невирішення соціальних проблем, незабезпечення потреб таких осіб щодо працевлаштування, започаткування підприємницької діяльності, що сприяло б підвищенню їх життєвого рівня, соціальної та професійної адаптації.
Як зазначає Рахункова палата, при цьому матеріально-технічна база МТОТ було фактично створена за рахунок грантових коштів, але це не призвело до формування спроможності ефективно працювати з наслідками конфлікту.
ЧИТАЙТЕ: МінТОТ об’єднали з Міністерством у справах ветеранів
Результати аудиту спрямовані до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.