На Донеччині фірма ексрегіонала може збагатися на 3 мільйони гривень на поставках хлібу завдяки сумнівній грі на тендерах / фото з відкритих джерел
Один з найбільших виробників хлібної продукції ТОВ «Лідерхліб» виграло два тендери на поставку хліба до бюджетних установ. Загальна їхня вартість — понад 3 мільйони гривень. При цьому за замовлення боролися пов’язані між собою фірми, повідомляє ІА «Вчасно».
КП «Питание», м Маріуполь, та Відділ освіти Дружківської міської ради нещодавно провели тендери на закупівлю хлібобулочних виробів. Обидва переможцем обрали ТОВ «Лідерхліб». Водночас конкуренцію на тендерах йому склали так чи інак пов'язані фірми, які не зробили жодної спроби поторгуватись.
ЧИТАЙТЕ: За місяць дружина міського голови Бахмута «натендерила» 2,6 млн грн на поставках хліба
У випадку з КП «Питание», крім «Лідерхліб» взяти участь в торгах прийшло ТОВ «Маріупольхліб», яке має тих самих власників, що й переможець. Обидва підприємства опосередковано входять в Lauffer Group — групу компаній з виробництва хлібобулочних виробів, кінцевий власник яких — народний депутат ІІІ-V скликань, колишній член партії Регіонів Олександр Лєщінський.
В ЗМІ його також називають хлібно-маргариновим магнатом та приписують давнє партнерство, ще 90-х, з Рінатом Ахметовим.
За результатами тендеру, КП «Питание» планує підписати з сумнівним переможцем договір на суму 2,6 мільйонів гривень.
А загалом, за останні два роки «Лідерхліб» та «Маріупольхліб» схожим чином отримали з бюджету майже 4 млн грн.
На тендері відділу освіти Дружківської міської ради разом з ТОВ «Лідерхліб» брало участь ТОВ «Дружківський хліб», яке раніше також входило до Lauffer Group. Тепер фірма «на папері» має нібито інших власників. Проте контактна особа, яка представляє її на тендерах, поштова скринька та номер збігаються з тими, що вказані в ТОВ «Лідерхліб».
За останні два роки «Дружківський хліб» та «Лідерхліб» допомагали перемагати одне одному 6 разів, отримавши замовлень на суму понад 2 мільйони гривень. Цього разу відділ освіти Дружківської міської ради віддасть одній з них 450 тисяч.
За словами самого ж Лєщінського, компанія Lauffer стала найбільшим в СНД і Східній Європі виробником хліба та пшеничного борошна, скупивши активи конкурентів на позикові кошти. З 2011 року найбільшим кредитором групи став державний Ощадбанк, який видав групі Лєщінського кредит на 700 млн грн.
А навесні 2014 року Lauffer перестав обслуговувати борг. Коли Ощадбанк спробував почати стягувати борг, виявилося, що більшість застав виявилися недоступними — або на окупованому Донбасі, або в Криму. За повідомленнями ЗМІ, Lauffer банкротить та перепродує деякі свої підприємства, ймовірно, аби уникнути сплати боргів.