Фото: 5.ua
Відділ комунального господарства Краматорської міської ради провів два тендери, предметом яких стали капремонти доріг: один — на 5,2 мільйони, другий — на 10,1 мільйона гривень, повідомляє «Вчасно».
Перемога дісталась в обох випадках фірмі «Облдоррембуд». Це підрядник, який отримує найпривабливіші замовлення від краматорських чиновників, коли йдеться про ремонти доріг. За останні три роки ті уклали з фірмою 59 угод на 112 мільйонів гривень.
Разом грають на тендерах і разом проходять по кримінальних справах
Так званим «суперником» «Облдоррембуду» виступила фірма «Данко», яка посідає друге місце за кількістю та вартістю підрядів від міської ради: 9 угод на 25 мільйонів гривень.
Попри те, що «Облдоррембуд» зареєстровано в Краматорську, а «Данко» — в Києві, обидві фірми походять з Донецька, а їхні кінцеві бенефіціари, Сергій Григалашвілі та Валентина Чумак відповідно, за даними «YouControl», прописані в Макіївці.
Фірми є в топах конкурентів одне в одного — ходять на одні й ті ж тендери. А у 2017-му «Данко» навіть виконувало роботи субпідряду для «Облдоррембуду».
Серед спільного в цих фірм також те, що вони фігурували у 2015-му в одному кримінальному провадженні, де їх підозрювали у використанні неякісних будматеріалів під час ремонту доріг в Краматорську на суму в 9 млн грн.
Схема, за якою цього разу замовлення в 15 мільйонів гривень дісталось «Облдоррембуду», була однаковою для обох тендерів: учасникові з нижчою ціною відмовили у перемозі через неналежне оформлення довідок про попередній досвід виконання аналогічних договорів. Зауважимо, що «Данко» — одна з найактивніших компаній по Україні в грі на тендерах щодо ремонту доріг. Тож дуже сумнівною виглядає можливість того, що фірма через доволі незначні помилки в довідках втратила контракти на 15 мільйонів.
Свої люди всюди: головний бухгалтер замовника мала корпоративні права в «Облдоррембуд»
Свідченням привілейованості «Облдоррембуд» перед іншими підрядниками може бути наявність до 2019 року в головного бухгалтера відділу комунального господарства Краматорської міської ради Олени Ковальової та її сина корпоративних прав у цій фірмі. Про них вона вказала в своїх деклараціях за 2016−2018 роки.
Водночас чиновниця вже кілька років є членом тендерного комітету, який присуджував перемоги «Облдоррембуд». При цьому під час розгляду пропозицій в цієї фірми, Ковальова формально утримувалась від голосувань. Та чи могли насправді рішення інших членів тендерного комітету йти всупереч з інтересами головного бухгалтера?
Звинувачення у фінансуванні тероризму, фігурування в справах з розтрати бюджетних коштів
Вартий уваги також бекграунд «Облдоррембуду», її керівника та засновника Сергія Григалашвілі.
За даними розслідування СБУ, Сергій Григалашвілі звинувачується в фінансуванні тероризму.
З матеріалів слідства випливає те, що засновник «Облдорембуду» прийняв рішення про фінансування діяльності терористичної організації «ДНР», сплачуючи так звані «податки» до «Центрального Республіканського банку «ДНР» від діяльності своїх підприємств.
Річ у тім, що «Облдоррембуд» та його підрозділи також розташовані і на тимчасово окупованих територіях, за даними слідства, і продовжують працювати там нині, і таким чином фінансово підтримують «установи» «ДНР», зокрема силовий блок.
Справу фінансування тероризму передали до суду, її розгляд призначено на вересень цього року.
«Облдоррембуд» за останні кілька років стало також фігурантом кількох кримінальних проваджень довкола бюджетних коштів.
Так, СБУ встановило, що службові особи одного з підрозділів «Облдоррембуд» під час ремонту автодороги використовували матеріали сумнівного походження, які придбали за готівку у невстановлені юридичних та фізичних осіб за значно нижчою ціною ніж відображено у відповідних витратних документах. Як наслідок, роботи виконали неякісно, що, в свою чергу, призвело до переплати з бюджету близько 8 мільйонів гривень.
Дані іншого кримінального провадження свідчать про те, що посадовці «Облдоррембуд» внесли завідомо неправдиві відомості до довідки про наявність певного обладнання задля перемоги в тендері, на якому розігрувався капремонт автомобільної дороги у Краматорську.
Дані судового реєстру свідчать про те, що провадження довкола бюджетних коштів, в яких фігурує «Облдоррембуд», втім як і левова частка таких проваджень загалом в Україні, не мали подальшого руху.