В Україні стартувала реєстрація кандидатів у голови громад та депутати місцевих рад
На подачу всіх документів у кандидатів є 10 днів, повідомляє пресслужба ЦВК.
ЧИТАЙТЕ: Скринінг, розмітка та дезінфекція: як пройдуть вибори в умовах пандемії COVID-19
Кандидатів реєструють відповідні виборчі комісії.
Наступного дня після рішення про реєстрацію кандидати можуть офіційно починати передвиборчу агітацію.
У Комісії зазначають, що за попередніми списками, своїх кандидатів висуватимуть 194 партій. Відтак, участь у місцевих виборах 2020 візьме найбільша кількість політичних партій.
Нагадаємо, місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня. Вони відбудуться в усіх громадах, крім окупованого Криму, окупованих територій Донбасу та 18 ОТГ Донеччини та Луганщини, які знаходяться на лінії зіткнення.
Серед особливостей цьогорічних виборів:
— вони будуть організовуватися на новій територіальній основі;
— у рік проведення чергових місцевих виборів відбудуться перші місцеві вибори до ряду тергромад;
— вибори депутатів місцевих рад будуть організовуватися і проводитися за новими виборчими системами;
— місцеві вибори передбачають дотримання гендерної квоти — серед кожних п'яти кандидатів у списку має бути щонайменше дві жінки. Без дотримання квот можуть відмовити кандидатам усього списку.
Депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальних громад, де проживає до 10 тисяч виборців) обиратимуть за мажоритарною системою щодо більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідної територіальної громади.
У кожному такому окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.
Депутатів Верховної ради АРК, обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (громад, де проживає понад 10 тисяч виборців) обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідної АРК, області, району, міста, району в місті, селі, селищі згідно з адміністративно-територіальним устроєм або території міської, сільської, селищної територіальної громади.
Тобто спочатку виборець має проголосувати за партію, а потім — за окремого кандидата від цієї партії.
Нові виборчі системи будуть використовуватися залежно від кількості виборців у тергромаді.
Саме голосування 25 жовтня триватиме з 08:00 до 20:00. Підрахунок голосів триватиме до 6 листопада. Упродовж наступних 20 днів відбуватиметься реєстрація депутатів та формування сільських, селищних, міських та районних рад.