Держава ставитиме на облік людей, які використовують російську соціальну мережу «Вконтакте», і в разі продовження поширення забороненого російського контенту вони матимуть справу з Національною поліцією. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов під час онлайн конференції «Цифрова трансформація держави: перспективи і ризики кібербезпеки».
ЧИТАЙТЕ: В Украине запретили российские соцсети «Вконтакте» и «Одноклассники», — указ президента
Данілов звернув увагу на відповідальність громадян України, які користуються забороненою соцмережею.
«Це має бути так само їх відповідальність: навіщо вони це роблять, і для чого вони це роблять. Справа в тому, що зараз та система, яка починає працювати, ми про всіх цих користувачів будемо мати розуміння. Вони будуть всі перебувати на обліку. Якщо вони далі будуть поширювати російський контент на теренах країни, то вони будуть мати певний клопіт з нашою Нацполіцією, з нашими силовими структурами», — заявив Данілов.
При цьому указ п’ятого президента Петра Порошенка 2017 року передбачав заборону для інтернет-провайдерів надавати доступ до підсанкційних російських сайтів, у тому числі «Вконтакте», а не на користування цими ресурсами для користувачів.
Зазначимо, що на початку вересня розробники соціальної мережі «Вконтакте» повідомили, що в Україні VK тепер через мобільний додаток можна користуватися без VPN.
Згодом Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що готує звернення до компаній Apple та Google з вимогою вилучити мобільний застосунок «Вконтакте» з переліку доступних завантажень для українських користувачів.
ЧИТАЙТЕ: Заборону «Вконтакте» та «Одноклассников» продовжать: як голосували нардепи від Донеччини
22 вересня стало відомо, що українські спеціалісти з кібербезпеки взаємодіють з міжнародними колегами для напрацювання заходів щодо блокування російської соцмережі на території України.
У травні 2017 року п’ятий президент України Петро Порошенко заборонив на три роки соціальні мережі «Вконтакте» та «Одноклассники», сайти Mail.Ru Group, сервіси «Яндекс» та низку інших ресурсів. Всього у списку — понад 450 юридичних осіб і понад 1200 — фізичних. Цю заборону було продовжено у 2020 році.