Фото: Фейсбук Sergey Vaganov
У 2015 році результати голосування жителів Краматорська виглядали наступних чином: 24 мандати отримали кандидати від «Опозиційного блоку», 10 — від партії «Наш край», 5 — від «Європейської солідарності», 3 — «Партія пенсіонерів України».
Цьогоріч, як повідомляє KramatorskPost, до міської ради пройшли шість політичних сил.
14 місць отримає «Опозиційна платформа — За життя», 12 — «Команда Максима Єфімова «Наш Краматорськ», 5 — «Партія миру та розвитку», 4 — «Європейська солідарність», 4 — «Слуга народу», 3 — «Партія Шарія».
Вибороти місце в раді в списках «ЄС» вдалося відомій волонтерці Ангеліні Шостак. Нагадаємо, у серпні 2018 року вона створила рекордний синьо-жовтий прапор площею 120 квадратних метрів, який запустили в напрямку нині окупованих бойовиками територій.
ЧИТАЙТЕ: Активісти у владі та об’єднання задля змін: результати виборів у Дружківці
«Розчарувала явка і ставлення виборців до самих виборів, — зазначає Ангеліна Шостак. — Більшість набрала „Опозиційна платформа — За життя“, тому що вони як великі популісти і маніпулятори обіцяли людям мир, високі пенсії та низькі тарифи. Люди, не розуміючи на що саме впливає депутат місцевої ради, повелися на це і проголосували за ОПЗЖ. І великий відсоток тих, хто прийшов на вибори, це люди похилого віку, які повелися на ці популістські заяви».
Як сподівається Ангеліна Шостак, у міські раді їх політсилі вдасться знайти спільну мову з іншими депутатами.
«Маю надію, що ми знайдемо спільну мову зі „Слугами народу“, „Наш Краматорськ“ — це люди, які переймаються проблемами міста. Також сподіваюся на співпрацю, — каже вона. — Може бути ситуативне об’єднання і голосування. Але об’єднання в єдиній платформі я поки що не бачу».
Що стосується голосування за міського голову, то до другого туру вийшли самовисуванець, чинний депутат Краматорської міськради від «Нашого краю» Олександр Гончаренко, який набрав 48,61% (19 390 голосів) і нинішній мер міста Андрій Панков, за якого проголосувало 37,75% виборців (15 056 осіб).