Форум «Схід можливостей» сьогодні об'єднав у дискусії владу, громадський сектор та звичайних жителів Донбасу.

Сьогодні, 15 грудня, у Краматорську почав роботу форум «Схід можливостей», повідомляє «Вчасно».
В обговоренні сьогодення та майбутнього Донбасу сьогодні зійшлися представники урядового сектору, обласного керівництва Донеччини і Луганщини, громадські активісти, експерти в різних галузях, а також звичайні жителі регіону. Організатором форуму виступило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Основною метою форуму є саме відкрите спілкування представників влади з жителями області, а також налагодження взаємодії з представниками місцевих громад. «Комунікація — це те, чого нам іноді не вистачає. І такі платформи дають можливість face-to-face поговорити, подивитися в очі один одному», — зазначив координатор проєкту «На лінії зіткнення» Андрій Грудкін.
Перед форумом жителі Донеччини і Луганщини через спеціального чат-бота мали змогу поставити питання, що їх хвилюють, Міністру з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексію Резнікову та керівниками Донецької і Луганської обласних державних адміністрацій Павлу Кириленку і Сергію Гайдаю.
ЧИТАЙТЕ: Для дітей з ОРДЛО створили програму підготовки до мирного життя в Україні, — МінТОТ
Люди надіслали можновладцям майже 200 питань. Вони стосувалися абсолютно різних тем: і перетину КПВВ в умовах карантину, і житлового кредитування переселенців, і компенсації за зруйноване в ході війни житло, і лісових пожеж.
Відповіді на ті питання, які не встигли озвучити під час форуму, пообіцяли згодом опублікувати на сторінках Міністерства та держадміністрацій у соціальних мережах.
Ще під час заходу очільники Донеччини та Луганщини Павло Кириленко і Сергій Гайдай представили напрацьовані напрямки розвитку регіонів. Було анонсовано чимало важливих інфраструктурних проєктів. Наприклад, реконструкція 12 гуртожитків для внутрішньо переміщених осіб, будівництво трьох індустріальних парків та запуск електробусного сполучення між містами на Донеччині, а також будівництво важливої залізничної гілки і втілення проєкту з водозабезпечення на Луганщині.
Також стало відомо, ще вже в квітні 2021 року МінТОТ представить Уряду стратегію економічного розвитку Донбасу. Вона буде створена на основі аж 42 міжнародних кейсів.
«Мені дуже подобається фраза: якщо ми витрачаємо кошти на поновлення інфраструктуру в регіон який не розвивається — це втрати, а якщо ми вкладаємо кошти в інфраструктуру регіону, який має план розвитку — це інвестиція. Тобто зовсім інші підходи. Ми говоримо про те, що нам потрібно створити умови, щоб сюди прийшов бізнес. Щоб це бізнес створював умови для розвитку громад», — наголосив радник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Андрій Мирошніченко.
Окрема дискусія під час форуму «Схід можливостей» була присвячена інформаційній безпеці України.
Також під час заходу були презентовані донорські програми і проєкти, які реалізуються в Донецькій і Луганській областях та успішні кейси роботи Мінреінтеграції. Зокрема, відкриття сучасного сервісного центру на КПВВ «Щастя». У ньому усі громадяни України по обидва боки лінії дотику можуть отримати усі соціальні та адмінпослуги, безоплатну правову допомогу. Передбачені відділення Ощадбанку, Нової пошти, кімнати матері і дитини, аптека тощо.
Уже завтра такий самий сервісний центр відкриється на КПВВ «Новотроїцьке».
Форум «Схід можливостей» проходить у рамках проєкту Демократичне врядування у Східній Україні (DG East) USAID Ukraine — USAID Україна за фінансової та технічної підтримки Агентства США міжнародного розвитку (USAID).
Новини Донбасу, форум, Схід Можливостей, МінТОТ, Донеччина