Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала Артема Марчевського кандидатом від партії ОПЗЖ у народні депутати України в окрузі № 50 лише 19 лютого. Політик мав право починати передвиборчу агітацію наступного дня після реєстрації. Однак свою піар-кампанію Марчевський розпочав задовго до визначених законом строків, повідомляє «Вчасно».
Зазначимо, що цю людину на Донеччині та в окрузі № 50 ніхто не знає. Раніше він не брав ніякої участі у житті регіону. Живе та працює у Києві.
За даними Громадянської мережі «ОПОРА», піар-кампанію на окрузі Марчевський розпочав ще наприкінці минулого року. Тоді у Покровську з’явилися білборди з його зображенням, іменем та привітанням покровчан з прийдешніми новорічними святами.
14 січня під патронатом партії «Опозиційна платформа — За життя» у Покровську пройшов тарифний мітинг. Схожі збори на початку року з подачі ОПЗЖ пройшли у ряді інших міст України. Передумовою мітингу саме в Покровску у партії назвали ніщо інше як ініційовану Марчевським кампанію зі збору підписів за реєстрацію та виробництво в Україні російської вакцини від коронавірусу «Спутник V». За результатами цього мітингу Марчевський почав просувати поширені наративи російської пропаганди на кшталт «тарифного геноциду в Україні» та «народного протесту, який може взірватися» і так далі.
Артем Марчевський на мітингу у Покровську / фото: molodopzg.com
Цікаво, що новину про тарифні мітинги ОПЗЖ в Україні серед інших ЗМІ висвітлював сайт пропагандистського телеканалу РФ «Звезда». Вебресурс країни-агресора навіть навів пряму мову Артема Марчевського щодо нібито схем купівлі російського газу.
Стаття на сайті російського пропагандистського телеканалу «Звезда»
Ще до офіційної реєстрації Марчевського кандидатом у нардепи, міста округу № 50 заполонили борди з його обличчям, а поштові скриньки місцевих жителів — інформаційні бюлетені під назвою «Правда Марчевського». Усі матеріали агітгазети надруковані російською мовою. Шрифт, яким надрукована його назва, нагадує той, який використовували у радянських газетах.
Контент бюлетеню містить чимало маніпуляції. Наприклад, в одному з бюлетенів розміщений матеріал «Сланцевый газ станет разменной монетой в играх Украины с Америкой?», у якому автори тексту буквально демонізують новообраного Президента США Джо Байдена. Такими матеріалами ОПЗЖ вкотре маніпулює думкою населення Донеччини щодо питання видобутку сланцевого газу.
У замітці «Достала коррупция» бюлетеню Марчевського повідомляється про якесь соціологічне опитування щодо нетерпимості до корупції, проведене у Добропіллі, Покровську та Мирнограді. «Проблема вязточничества и коррупции беспокоит 48,8% из числа опрошенных», — йдеться у матеріалі. При цьому жодних даних про те, як, коли і ким було проведене дане опитування, немає, що може свідчити про його недостовірність.
Окрім цього, у своїх агітгазетах політик підіймає питання, вирішення яких є компетенцією місцевих органів влади та місцевого самоврядування, та аж ніяк не кандидата у нардепи. Наприклад, Марчевський висловлює занепокоєння стосовно подорожчання проїзду в міському транспорті в Мирнограді та Покровську та розмірковує над можливим закриттям пологового будинку у Добропіллі.
Також, згідно з повідомленнями Громадянської мережі «ОПОРА», з початку року Артем Марчевський почав займатися «гречкосійством»: подарував ноутбук малозабезпеченій багатодітній родині, передав мікрохвильовку та тонометр ветеранам МВС, роздав продуктові набори, організував видачу гарячого харчування у Мирнограді та Покровську тощо.
Як зазначає координаторка спостереження «ОПОРИ» за виборами у Донецькій області Наталія Боровська, такою дочасною агітацією політик порушує стандарти і принципи виборчих перегонів.
«Ми кажемо про дочасну агітацію. Це не є порушенням виборчого законодавства, тому що Артем Марчевський на той момент не був суб’єктом виборчого процесу, бо не був зареєстрований, але при цьому це є порушенням виборчих стандартів і принципів демократичних виборів. Оскільки він розпочав свою агітацію завчасно, а Закон України „Про вибори народних депутатів“ регламентує, що кандидати розпочинають свою агітацію з наступного дня після своєї реєстрації», — розповіла експертка.
Зазначимо, Артем Марчевський є керівником молодіжного крила ОПЗЖ та генеральним продюсером забороненого телеканалу «112 Україна».
2 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ Ради нацбезпеки і оборони про введення санкцій проти соратника нардепа Віктора Медведчука Тараса Козака. Під обмеження потрапили й вісім компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.
В одному з випусків бюлетеню «Правда Марчевського» розміщене інтерв’ю Артема Марчевського під назвою «Власть объявила сезон охоты на независимых журналистов». Та фактично заблоковані телеканали давно перетворилися на інструмент проросійської пропаганди, який немає нічого спільного з журналістськими стандартами.
Варто зазначити, що це не перша спроба Артема Марчевського потрапити до ВРУ. Він уже балотувався від ОПЗЖ на парламентських виборах 2019 року в окрузі № 60 з центром у Волновасі. Тоді перемогу здобув народний депутат Дмитро Лубінець.
Вибори народного депутата по округу № 50 пройдуть 28 березня 2021 року. Вони були призначені після того, як нардеп Руслан Требушкін склав свої депутатські повноваження у зв'язку з обранням Покровським міським головою.