Ілюстративне фото "Українська правда"
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала таким, що викликає занепокоєння.
За інформацією МОЗ, станом на 29 листопада в Україні не було виявлено штам «Омікрон». Випадки зараження цим штамом вже виявили у Південно-Африканській Республіці, Ботсвані, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Станом на 26 листопада нові випадки також були виявлені у Бельгії, Гонконгу та Ізраїлі. Усі зараження були пов’язані із подорожами до Африканських країн.
ЧИТАЙТЕ: Як відрізнити COVID від застуди
Наразі відомо не так багато фактів про нову мутацію. Питання викликають, у першу чергу, швидкість поширення штаму та тяжкість захворювання, спричиненим новим варіантом COVID-19.
Кількість випадків цього варіанту збільшується майже у всіх провінціях Південно-Африканської Республіки. Це свідчить про те, що варіант може мати підвищену швидкість передачі.
Точно не зрозуміло, чи передається «Омікрон» швидше, ніж, до прикладу, штам «Дельта». Також невідомо, чи викликає нова мутація більш важкий перебіг захворювання у порівнянні з іншими варіантами.
ЧИТАЙТЕ: Штам коронавірусу «Дельта»: які основні симптоми
Попередні дані свідчать про зростання кількості інфікувань у Південній Африці. Ймовірно, йдеться про підвищену передачу у порівнянні з іншими циркулюючими штамами. Наявні дані також не вказують на наявність специфічних симптомів, які б вирізняли перебіг захворювання саме на вказаний варіант коронавірусу.
Новий штам може мати близько 30 мутацій, з яких частина викликає серйозне занепокоєння через можливий ризик повторного інфікування, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності вакцинного захисту.
Симптоми штаму коронавірусу «Омікрон»
Медики з ПАР відзначають, що під час зараження новим варіантом COVID-19 не зникають нюх та смак, а спостерігається лише підвищення температури та занепад сил.
Крім того, у більшості пацієнтів також зафіксовано прискорений пульс. Лікарі зазначають, що «Омікрон» насамперед поширюється серед молодих людей — це найбільш вразлива для штаму група населення. До лікарень надходять люди віком 20−30 років, 65% невакциновані.
Водночас, немає жодних даних, які б стверджували, що вакцина проти COVID-19 не ефективна проти штаму «Омікрон». Для того, щоб визначати ефективність вакцини проти нового штаму необхідні подальші дослідження. Очікується, що найближчі два-три тижні інформація про вплив вакцини на штам «Омікрон» буде доступна.
Як із раніше відомими мутаціями, ефективними профілактичними заходами проти «Омікрон» залишаються використання захисних масок, відстеження контактів та дотримання дистанції.
Станом на 29 листопада в Україні не було виявлено штам «Омікрон». Водночас, всі зразки, які не будуть визначені як «Дельта-штам» будуть підлягати обов’язковому повногеномному секвенуванню.