Аналітик американського Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Варос вважає, що росія, найімовірніше, не зможе захопити Слов'янськ та Краматорськ.

Російські окупанти (фото - ЕРА)
Російські окупанти (фото - ЕРА)

Джордж Варос вважає, рф навряд чи захопить Слов'янськ та Краматорськ і тим більше  — до 11 вересня. Про це він розповів в інтерв'ю Суспільному.

"Ні. Ми вважаємо, що Кремль навряд чи захопить їх і тим більше до 11 вересня. Про цю дату попереджають українські офіційні особи, мовляв, у цей період можливі так звані "референдуми" на окупованих територіях", – відповів він на запитання, чи має росія шанси захопити Слов'янськ і Краматорськ.

Варос зазначив, що територія навколо Краматорська, Бахмута, Слов'янська та Сіверська має відносно вище населення, ніж в інших районах Донбасу, а росіяни стикалися з труднощами під час боїв у міському середовищі.

"Тому ми очікуємо, що лінія Краматорськ-Бахмут, перш за все на шосе Е40, де є підготовлені українські оборонні позиції, уповільнить темпи росії", – сказав він.

Аналітик додав, що росія дуже повільно намагається захопити невелике місто Сіверськ і поки що їй це не вдається. Він не бачить перспектив швидкого успіху росіян, з огляду на складнішу і краще підготовлену оборону Донецької області.

Варос також погодився з оцінкою українського військового командування, що постачання західної зброї дозволило стабілізувати ситуацію на фронті. Зокрема, суттєво вплинули американські ракетні системи HIMARS, які погіршили здатність росіян використовувати артилерію, зазначив він.

Новини Донбасу, Слов'янськ, Краматорськ, наступ на Донбас