Аналітики з'ясували, наскільки ефективно працювали у Раді народні депутати – мажоритарники від Донеччини / фото з відкритих джерел
Аналітики порталу «Слово і Діло» проаналізували, наскільки ефективно працювали депутати, обрані в округах у Донецькій області.
«Ми подивимося не лише рівень виконання обіцянок, а й кількість поданих законопроектів, пропозицій до таблиць поправок, депутатських запитів, виступів із місця та з трибуни, а також пропущених засідань», — зазначають у порталі.
Так, жодної обіцянки не змогли виконати Юхим Звягільський, Сергій Клюєв, Денис Омельянович, Юрій Солод та Ігор Шкіря.
Клюєв уже кілька років у бігах. Звягільський пропустив майже половину пленарних засідань, законотворча діяльність — на мінімумі. Така ж ситуація в Омеляновича та Шкірі. А ось Солод, навпаки, реєструє досить багато законопроектів, але в Раді з'являється нечасто.
Лише з 4% обіцянок впорався Сергій Матвієнков. При цьому нардеп регулярно ходить до Верховної ради й часто виступає на засіданнях. За свою каденцію він подав 37 законопроектів, 19 пропозицій до таблиці поправок і 50 запитів.
З того, що депутат обіцяв у програмі й ніяк не може виконати, — створити фонди для відновлення інфраструктури Донбасу, сприяти ухваленню державної програми з регулювання викидів прісних вод, надати виборцям право відкликання депутатів, сприяти ухваленню державної програми з боротьбі із забрудненням виробничими відходами. Нічого для реалізації цих запевнень Матвієнков не робив.
Євгеній Гєллєр виконав 15% обіцянок. У Верховній раді він не особливо проявляє активність: 55 законопроектів, 63 поправки, 4 запити й мінімум виступів. Гєллєр, зокрема, виконав обіцянку сприяти виділенню субвенцій для благоустрою округу. Наприкінці 2016 року він підтримав бюджет-2017, в якому була значно збільшена державна підтримка розвитку регіонів (3,5 млрд грн). Передбачені субвенції місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих регіонів і на підтримку інфраструктури об'єднаних територіальних громад.
Депутат Олег Недава виконав 33% обіцянок (хоча в нього їх лише шість). За час каденції він подав 106 законопроектів, 563 пропозиції в таблицю поправок і 6 запитів. Але Недава пропускає досить багато пленарних засідань Верховної ради: за даними письмової реєстрації, він був присутній 355 разів (201 раз його не було), а за даними електронної — 271 раз (290 разів його не було).
Всі три провалені обіцянки Недава — це невнесені вчасно законопроекти: «Про державну підтримку підприємців малого та середнього бізнесу Донбасу» (обіцяв у першу чергу, не вніс узагалі), «Про невідкладні заходи з відновлення соціальної інфраструктури міст і селищ Донбасу через залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій» і «Про невідкладні кроки зі створення нових робочих місць і працевлаштування жителів Донбасу» (обіцяв невідкладно, вніс за три роки).
Сергій Сажко виконав 38% обіцянок (при цьому обіцяв він мало, але невиконаних немає). Депутат також відрізняється хорошою відвідуваністю пленарних засідань і активно виступає з місця. Також він подав 46 законопроектів, 619 пропозицій у таблиці поправок і 47 запитів.
Серед виконаних обіцянок Сажка — допомога постраждалим у результаті вибуху газу в житловому будинку Українська. Нагадаємо, що вибух побутового газу стався 15 січня 2016 року, в результаті загинули двоє дітей, ще одна дитина й жінка отримали травми. Депутат узяв на себе витрати на реабілітацію дочки господарки квартири. Крім того, мер міста повідомив, що Сажко звернувся до місцевої влади з клопотанням про переселення жителів, квартири яких постраждали. А після цього він забезпечив відпочинок дочки загиблої жінки в оздоровчому закладі.
Рівно половину обіцянок виконав Сергій Тарута. У парламенті він майже не виступає, за даними письмової реєстрації, він був присутній на засіданнях 371 раз, а за даними електронної — 347. Також Тарута вніс 48 законодавчих ініціатив, 73 пропозиції в таблиці поправок і подав 13 запитів.
Варто зазначити, що безпосередньо своєму округу Тарута обіцяє небагато. Можна виділити невиконане зобов'язання відновити повітряні ворота Маріуполя. У червні 2016 року він заявив, що вже чотири місяці займається цим питанням, і якщо не буде жодних провокацій, аеропорт буде відкритий до кінця літа. На відновлення аеропорту, за різними оцінками, необхідно 70 або 152 млн грн. У грудні мер міста Вадим Бойченко говорив, що аеропорт Маріуполя готовий приймати рейси, але немає дозволів на польоти. У 2017 році планували оновити всі будівлі аеропорту разом із системами інженерного забезпечення. Однак аеропорт не працює досі.
Максим Єфімов реалізував 64% обіцянок. За час каденції депутат подав 131 законопроект, 320 пропозицій у таблиці поправок і 6 запитів. Він 10 разів виступав із трибуни й 21 — із місця. Але Єфімов має певні проблеми з відвідуваністю: за даними письмової реєстрації, він був присутній 287 разів (269 разів його не було), а за даними електронної — 405 разів (156 разів його не було).
ЧИТАЙТЕ: Як нардепи від Донбасу проголосували за мовний закон
З того, що Єфімов обіцяв області й виконав, — робити все можливе для поліпшення футбольної інфраструктури. В 2016 році депутат повідомив про чотири затверджених проекти з будівництва в Краматорську на базі шкіл європейських майданчиків для міні-футболу зі штучним покриттям. У 2017 році майданчики були збудовані. Того ж року велися роботи з облаштування ще п'ятьох полів при школах. Також за сприяння Єфімова в місті Часів Яр було відкрите нове футбольне поле. Крім цього, він залучив кошти на будівництво футбольних полів у трьох школах Краматорська.
Уже три роки в процесі виконання обіцянка нардепа збудувати в Краматорську спортивно-оздоровчий комплекс, що включає футбольне поле, майданчик для пляжного волейболу, легкоатлетичні доріжки. На ці цілі було передбачено понад 11 млн грн в першому транші. У липні 2016 року стало відомо, що на спортивному майданчику збудують трибуни на 450 місць, облаштують чотири доріжки для легкоатлетів, майданчик для занять волейболом і футбольне поле зі штучним покриттям. Будівництво займе від чотирьох до шести місяців. Станом на березень 2017-го для будівництва була розроблена проектно-кошторисна документація, вартість робіт становить понад 20 млн грн. Однак уже вдруге був скасований результат тендеру, тому будівництво не можуть почати.
Минулого року був укладений договір на проведення будівництва. На початку 2019 року помічник Єфімова повідомив, що підрядник уже отримав дозвіл і почав підготовчі та земельні роботи, але в зв'язку з негодою їх призупинили.
Найбільше обіцянок з усіх мажоритарників області виконав Дмитро Лубінець — 75%. У парламенті депутат досить активний, пропустив лише близько 20 засідань, 16 разів виступав із трибуни й 42 рази — з місця. Крім того, на його рахунку 86 поданих законопроектів, 336 пропозицій у таблиці поправок і 59 запитів.
ЧИТАЙТЕ: Прогульники та кнопкодави: нардепи від Донбасу у топі найбільш недоброчесних обранців
З обіцянок, які Лубінцю ще належить виконати, можна виділити обіцянку найближчим часом знайти фінансування для капітального ремонту Мирненського дитсадка, її він дав у серпні минулого року. З питанням фінансування для розробки проектно-кошторисної документації для ремонту садка депутат уже звертався до голови Волноваської районної адміністрації та Мирненської селищної ради.
Також минулого року Лубінець пообіцяв, що у Волновасі збудують великий стадіон, а на його базі планують створити футбольну академію Владислава Ващука (причому виконання цих обіцянок не належить до компетенції нардепа). Що зі стадіоном, незрозуміло, а в жовтні Лубінець повідомив, що футбольні функціонери досягли угоди й разом із Ващуком організовують навчання дитячих футбольних тренерів.