60 шкіл Донбасу приймають участь в «Освітньому марафоні» / Фото: Демократичне врядування у Східній Україні
Команди, до яких входять директор школи, його заступник та вчитель, розробляють та прагнуть втілити освітні стратегії відповідно до Нової української школи, повідомляє НПО «Демократичне врядування у Східній Україні».
Програма «Освітнього марафону» передбачає лекції, тренінги, дискусії, зустрічі з освітніми реформатор (к)ами, представниками/цями бізнесшколи, профільних громадських організацій, мережування тощо.
За словами ексміністерки освіти та науки України та проректорки з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка Лілії Гриневич, мета «Освітнього марафону» — дати освітянам відчути, як саме вони розуміють кроки нової школи до змін і що потрібно робити для цих змін.
«За новими дослідженнями, 15% карʼєрного просування випускників та співробітників формують професійні навички, тверді чи hard skills. А 85% - це мʼякі навички, soft skills. Це — критичне мислення, вміння співпрацювати та розвʼязувати складні проблеми, давати раду стресам тощо, — заявила Лілія Гриневич. — Якщо подивитися, чому навчають в школі і де саме там знаходяться „мʼякі навички“, які складно виміряти, — зрозуміло, що школа пасує перед такими викликами… Тому ключова ідея НУШ — рух від лише знань до компетентностей. Компетентності — це не протилежність знанням. Адже знання є ядром, навколо якого формуються компетентності — вміння застосовувати знання у життєвих і професійних ситуаціях, на практиці. А також ставлення до ситуацій на основі системи цінностей».