Більшість ветеранів АТО/ООС у мирному житті стикаються з порушенням своїх прав / Фото з відкритих джерел
66% ветеранів заявляють про порушення своїх прав, 74% вважають, що участь у бойових діях назавжди змінила їх життя, а 73% стверджують, що зрозуміти ветеранів можуть лише ті, хто теж брав участь у бойових діях. Про це йдеться в результатах дослідження Міжнародної організації з міграції, яке було презентовано під час прес-конференції в інформагентстві «Укрінформ».
Зазначається, що 49% респондентів мали досвід із, принаймні, одним випадком упередженого або несправедливого ставлення: 31% опитаних зазначили, що такий випадок стався у транспорті, 14% - при отриманні медичних послуг, 11% - при реєстрації на отримання пільг для ветеранів та їхніх сімей, 10% - при отриманні адміністративних послуг в установах соціального захисту (респонденти мали можливість обрати кілька варіантів відповіді).
«Опитування ветеранів продемонструвало, що вони почуваються ізольованими від суспільства й мають міцну самоідентифікацію зі своєю референтною групою. Велика частка респондентів погодилася з думкою, що ветеранів можуть зрозуміти лише ті люди, котрі хоч якось пов’язані з особами, які мають військовий досвід», — йдеться у результатах дослідження.
В рамках дослідження було опитано 2 530 респондентів, включно з ветеранами та членами їхніх сімей, у Києві та Київській області, а також Дніпропетровській і Львівській областях, де концентрація ветеранів є найбільшою.
1 780 інтерв’ю проведено з ветеранами, які безпосередньо брали участь у виконанні бойових завдань на сході України (Донецька/Луганська області) з квітня 2014 року; 750 інтерв’ю проведено з членами сімей ветеранів (дружинами, чоловіками або партнерами, з якими ветерани ведуть спільне господарство).